2 adet 3060 ile nasıl mining yapılır?

redcliffe

Hectopat
Arkadaşlar şu an sistemimde 2 adet 3070 ekran kartı takılı ve trex miner ile ETH kazıyorum. Kartın biri kasaya takılı diğeri ise riser ile dışarıda. Yanlarına 2 adet daha RTX 3060 aldım ve bunları nasıl takmalıyım? 2 kartta X16 slotuna takılı mı olmalı? Yoksa direkt riser ile 2 kartıda dışarı alıp arkalarına şu fake HDMI denilen aparatı takarak ayarları yapıp 50 mh her bir karttan sorunsuz alabilir miyim? Bilen arkadaşlar varsa yardıma ihtiyacım var.

Hocam bende başlayalı 1 ay kadar oldu 2 adet 3070'den aylık 3000 TL civarı bir para aldım bu elektrik ücreti çıkartılınca kalan kardır.

4 5 ay sonra eth mining bitecek falan diyorlar.
Bitcoin kazacağım.
Hocam bende başlayalı 1 ay kadar oldu 2 adet 3070'den aylık 3000 TL civarı bir para aldım bu elektrik ücreti çıkartılınca kalan kardır.
Hocam yanlış anlamayın ama büyük ihtimal ile kartların parası çıkmayacak. Bence fulleyin bütün ayarları kurtarabildiğiniz kadar kurtarın. Sonrada ucuza satarsınız kartları.

Bitcoin kazacağım.

Hocam yanlış anlamayın ama büyük ihtimal ile kartların parası çıkmayacak. Bence fulleyin bütün ayarları kurtarabildiğiniz kadar kurtarın. Sonrada ucuza satarsınız kartları.

Hocam şu anki düzende giderse 8-9 ay bir amorti süresi olacak gibi ki yarıya bile düşse 16 ay gene de uygun bir değer benim için. Düşeceğini ise hiç düşünmüyorum ETH bitse bile alt coinler yerini alacak bu düzen en az 2027'ye kadar gideceğe benziyor ki kartların yarısının ücretini bile çıkarsam 4 - 5 ayda sonrasında kartları satsam gene de zarar etmiş olmam yüzde 50 riskle girdik bu işe ama bakalım şu an için bu parayı faize yatırsam aldığım paranın 10 da 1'ini veriyor bu yüzden devam etme niyetindeyim :)

Hocam 2 yıldır yemeyip içmeyip para biriktiriyordum ( sigara ve alkolü bıraktım ) faizdeydi baktım getirisi düşük çektim kartlara yatırım yaptım şu anki piyasa malum pahalıdan aldım ama gene de karlı bir iş oldu benim için.
Helal olsun reis bol kazançlar. Mining yüzüne ekran kartı alamadım ama karşı çıkmıyorum.

Geri
Yukarı