2 Adet 8 Pin CPU güç bağlantısı olan PSU

BarisTura

Decapat
İleriye dönük olarak bilgisayarımın PSU değiştirmeyi düşünüyorum. Baya bir model inceledim fakat bir konuda aklım karıştı.

Güncel overclock tabanlı anakartlarda artık tek bir CPU beslemesi yerine 2 adet 4+4 toplamda 8 pin güç beslemesi bulunmakta. Z370 yonga setli anakartlardan itibaren bu durum daha da arttı. Bu noktada yeni aldığım PSU'da 2 adet 4+4 pin CPU beslemesi arıyorum. Corsair RM1000x modelini almayı düşünmüştüm ama bu noktada vazgeçeceğim sanırım. Yanlız bağlantı noktalarına tam hakim olmadığım için buradan paylaşmak istedim. Sitesinde bu konu ile ilgili net bilgi yok. Ben bağlantı resmini gönderiyorum. Benim gördüğüm tek bir CPU bağlantısı var yada mix kullanabiliyor muyuz? 2 tane mi var bu konuda kararsız kaldım. Satın almadan önce netleştirmek istedim.

378640
corsair.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
6+2 PCIe & 4+4 CPU ibaresi var. Aradaki "&" işaretinin "ve" anlamına geldiğini düşünürsek üstteki altı tane 8 pin girişin hem ekran kartı hem CPU güç girişi olarak kullanılabileceği sonucuna ulaşırız. Yine de PSU'nun kullanma kitapcığı, PDF kitapcığı varsa oradan tam emin olmak için yardım alınabilir.

Tek soketi var. Ben bunu Vatandan almıştım ama sanırım artık Türk firmalarında yok. tavsiye ederim. 5 yıl garantisi var bulabilirseniz. https://www.amazon.com/Cooler-Master-Modular-Certified-Warranty/dp/B00CGY4ETG
Tek soket olması, bağlantıda eksiklik olacağını mı söylüyor? 8+4 CPU bağlantısını yapamayacağız mı demek oluyor? Elimde çünkü hali hazırda bahsettiğim PSU var. Bahsettiğim anakartı alırsam bağlantı konusunda problem mi yaşarım?
++Tamamdır, konu açmıştım cevaplandı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı