2. amatör şarkı: Olduramadım

m1cope

Kilopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkesin fikrini bekliyorum.

3-4 saatte free beat üzerine yaptım.
0:15'ten 0:58'e kadar bir bölüm.
0:58'den 1.17'ye kadar farklı bir mix.
1.17'den sonuna kadar farklı bir mix var şarkıda.
Her tarafta daha farklı araçlar kullanmaya çalıştım.
Ses kullanımı, mix, mastering, sözler vs. eleştirisi ve fikri olan herkesin fikrini almak isterim çünkü kayıtta çok yeniyim. Bu yüzden kulaklıkla dinlemeniz de iyi olur.

Dinlemek isteyenler için bu da ilk şarkım.

Son düzenleme:
İlk şarkınız açıkçası daha başarılı geldi.

Nedenine gelecek olursak ise bunu aşağılamak için demiyorum ses eski internet kafe kulaklığının mikrofonundan kayıt alınmış gibi ve sesiniz çok fazla ön plana çıkıyor arka planda duran Beat'i biraz daha arttırabilirdiniz.

Sesler çok amatör kalmış.
vokal Mixi(yani efektleri vs.) mi yoksa farklı bir sorun mu var?

İlk şarkınız açıkçası daha başarılı geldi.

Nedenine gelecek olursak ise bunu aşağılamak için demiyorum ses eski internet kafe kulaklığının mikrofonundan kayıt alınmış gibi ve sesiniz çok fazla ön plana çıkıyor arka planda duran Beat'i biraz daha arttırabilirdiniz.
Aslında sesi biraz daha boğaza indirerek okumaya çalışmıştım ama doğru kullanamadığım için sanırım birazcık titriyor gibi olmuş sanırım. Teşekkürler.

İlkinde aynı mikrofon kalitesizliği havasını veriyor mu? Aynı mikrofonu kullandım ama mixte bir problem olmuş da olabilir.

Aynı mikrofon ise illaki bir sorun olmuştur ilk şarkı çok daha iyi kalite anlamında.

Son düzenleme:
Daha önceki şarkıya yorum yapmıştınız. Vakit bulabilirseniz buna da bakma şansınız var mı?
Geldim yine :).Dinledim müziği. Yine dediğim gibi tonaj olarak çok sabit kalmışsın. Hatta ilk şarkından daha fazla sabit kalmışsın. Sesine uyguladığın efekt sanki şarkıyı robot söylüyormuş gibi gösteriyor. Bence 1. şarkı daha iyiydi. Sözlü müzikte ne kadar doğal o kadar iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkesin fikrini bekliyorum.

3-4 saatte Free beat üzerine yaptım.
0:15'ten 0:58'e kadar bir bölüm.
0:58'den 1.17'ye kadar farklı bir mix.
1.17'den sonuna kadar farklı bir mix var şarkıda.
Her tarafta daha farklı araçlar kullanmaya çalıştım.
Ses kullanımı, mix, mastering, sözler vs. eleştirisi ve fikri olan herkesin fikrini almak isterim çünkü kayıtta çok yeniyim. Bu yüzden kulaklıkla dinlemeniz de iyi olur.

Dinlemek isteyenler için bu da ilk şarkım.

Sesler çok amatör ve mikrofonu daha kaliteli yapın çünkü böyle bir şarkıyı dinleyeceklerini düşünmüyorum ilk şarkıya göre sesler çok kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı