2 aylık kuş garip davranıyor

Vahşi kategorisinde olduğu için yasal değil fakat bu kategoride olup beslediğim ve tek bir an zarar vermeyen birkaç hayvanım olmuştu :). Sincap da eline alışıyor aynı kuş gibi ve oyun oynuyor seninle. Beslemedim ama isterdim.
Sokakta omzuma alıp dolaşıyordum eline bir tane cips verip. Zaten 1 yılda yiyor. Yasal olmadığını bilmediğim için ceza yeseydim çok pis sinir olurdum. Gerçekten çok güzel hayvandı. Yasal olmaması üzdü.

Vahşi kategorisinde olduğu için yasal değil fakat bu kategoride olup beslediğim ve tek bir an zarar vermeyen birkaç hayvanım olmuştu :). Sincap da eline alışıyor aynı kuş gibi ve oyun oynuyor seninle. Beslemedim ama isterdim.
Netice itibariyle yasal değil. Ve cezai yaptırımları var. Birisi şikayet ederse başınız ağrıyabiliyor.

Netice itibariyle yasal değil. Ve cezai yaptırımları var. Birisi şikayet ederse başınız ağrıyabiliyor.
Bildiğim kadarıyla hem hayvanı alıyorlar hem de para cezası kesiliyor. Aslında bilgi eksikliği olan kişilerden kaynaklı bu yasak var. Alınan hayvan da götürüldüğü yerde para için bakılıyor ve normalden ilgisiz kalıyor. Neyse bu konular uzun 😄. Kuşla uğraşıyorum artık kafam da rahat.

Durumu baya ilerledi fakat 2 aylık kuşun yanına minimum 7 aylık dişi almak da biraz sıkıntılı olur gibi geldi bana 😅. İlk defa gördüm bu yaşta bu kadar azgın olanı.
Bü bü büyüyünce... Allah dişi kuşa yardım etsin :D

Durumu bayağı ilerledi fakat 2 aylık kuşun yanına minimum 7 aylık dişi almak da biraz sıkıntılı olur gibi geldi bana 😅. İlk defa gördüm bu yaşta bu kadar azgın olanı.

O hareketi yapan kuş 2 aylık çok erken daha ne diyeceğimi bilemedim 4 yıldır kuş papağan bakıyorum 2 Pakistan papağanı 4 muhabbet kuşum var ilk kez böyle bir şey gördüm kolay gelsin. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı