2 aylık Turbox deneyimim

Bildiğiniz üzere sosyalde Turbox pek sevilen bir marka değil benim de 13 yıllık laptopum bozulmak üzere olduğu için idareline bir PC almam lazımdı. Hedefim çok yüksek değildi, CS:GO Valorant orta ayarlarda 60 FPS idi. Mecburiyetten Turbox'a yöneldim ve linkteki ürünü satın aldım.

(Trendyol'dan aldım),(aldığımda fiyatı 2451 TL'ydi)

Oyunlarda aldığım FPS değerleri.

- CS:GO yüksek ayarlarda 60-100 FPS.
-Valorant düşük ayarlarda 150 FPS.
-PUBG Mobile GameLoop) 1080p 80 FPS ancak arada bir 30'lara düşebiliyor.
- Witcher 2 yüksek ayarlarda 40 FPS (akıcı).
-World of Tanks ( yüksek ayarlarda FPS değerlerine bakmadım).

Yaşadığım sorunlar.

-Oyunlara girerken bazen görüntü ve ses gidip geliyor kasa üzerinden HDMI kablosunu çekip takınca düzeliyor.

-SSD 240 GB olmasına rağmen yazılımsal bir hatadan dolayı 256 GB görünüyor.

Atom bilişim'i oyunlarda görüntü gitmesi sorununu için aradığımda bana format atmamı eğer düzelmezse PC'yi onlara gönderip bakmak istediklerini söylediler.(daha format atmadım)

PC içinde Windows'un deneme sürümü kurulu olarak geldi.

SSD'si gerçekten berbattı (yavaş) PC görev yöneticisinden baktığım kadarıyla 5.8 saniyede açılıyor.

Ben alırken çok kararsız kaldım ama pek bir seçeneğim yoktu. APU bir sistem alamazdım çünkü ben bu PC'yi çok uzun süreler kullanamayacağım, ondan dolayı bu sistemi almak zorunda kaldım.

Forumda gördüğüm kadarıyla PSU çok sıkıntılıymış onu yakın zamanda değiştirceğim.

Lafım size değil hocam, TurboX ve Izoly'i iyi sanıp bizim boşa salladığımızı söyleyen arkadaşlara.
Anladım hocam. Tabii bir de forumda "Turbox ve İzoly fiyat/performans ya(!)" diyen bir tayfa var evet onlar sıkıntılı. Umarım onlarda anlarlar durumu. İyi forumlar, saygılar.

Lafım size değil hocam, TurboX ve Izoly'i iyi sanıp bizim boşa salladığımızı söyleyen arkadaşlara.
Arkadaşım Turbox ve İzoly iyidir ya da kötüdür diyen kim? Bu markalar hakkında yorum yapmadım, mesajım duruyor hala. Sen bir markayı dalga geçerek, çöptür diyerek eleştiriyorsan ben de ister istemez sorarım tecrüben var mı diye. Dalga geçmen için en azından tecrübe etmen gerekir. Bana göre böyle. Eleştiri yapman için her markayı kullanman gerekmez ben de biliyorum bunu.

Arkadaşım Turbox ve Izoly iyidir ya da kötüdür diyen kim? Bu markalar hakkında yorum yapmadım, mesajım duruyor hala. Sen bir markayı dalga geçerek, çöptür diyerek eleştiriyorsan ben de ister istemez sorarım tecrüben var mı diye. Dalga geçmen için en azından tecrübe etmen gerekir. Bana göre böyle. Eleştiri yapman için her markayı kullanman gerekmez ben de biliyorum bunu.

Var hocam. Kendim Turbox almadım ama şuandan ne kadar kalitesiz bir marka olduğunu anlayabilirsiniz. Sene 2021 Intel 11. nesil çıkardı ama Turbox 2. nesil işlem satıyor. Ne saçmalık. i5 olsun diye oraya konulan bir işlemci. Herhalde Turbox bir kamyon işlemci aldı 2010 da. Halen satıyor.

Lafım size değil hocam, Turbox ve Izoly'i iyi sanıp bizim boşa salladığımızı söyleyen arkadaşlara.

Sanırım benden bahsediyorsunuz. Ben iyi olduğunu söylemedim sadece idare edilebileceğini belirttiğim gibi Valorant, CS:GO, gibi Online oyunları rahatlıkla oynanabileceğini söyledim.

Arkadaşım Turbox ve Izoly iyidir ya da kötüdür diyen kim? Bu markalar hakkında yorum yapmadım, mesajım duruyor hala. Sen bir markayı dalga geçerek, çöptür diyerek eleştiriyorsan ben de ister istemez sorarım tecrüben var mı diye. Dalga geçmen için en azından tecrübe etmen gerekir. Bana göre böyle. Eleştiri yapman için her markayı kullanman gerekmez ben de biliyorum bunu.

Ben bu markayla, çocukları kandırmak için bilgisayarları çok iyi gibi gösterip; elindeki parçaları satmaya çalıştıkları için dalga geçebilirim. Bunun için tecrübe etmeme gerek yok.

Tecrübe etmeden nasıl mı dalga geçerim? İşte böyle, birkaç örnek yollayayım sana.

Örnek 1:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zula'da bile 30 FPS altı alan bir bilgisayar :D

Örnek 2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Küçük kardeşimiz isyanını belli etmiş. (Küfür içerir.)

Örnek 3:
10 FPS alıp, her oyunu açtığını iddia eden kardeşimiz.

İşte TurboX'i alan insanlar, böyle bilinçsiz insanlar. Ben hem bu insanlarla aldıkları malı yücelttiği için dalga geçip üzülürüm, hem de böyle markaların böyle satışlar gerçekleştirdiği için üzülürüm.

Var hocam. Kendim Turbox almadım ama şuandan ne kadar kalitesiz bir marka olduğunu anlayabilirsiniz. Sene 2021 Intel 11. nesil çıkardı ama Turbox 2. nesil işlem satıyor. Ne saçmalık. i5 olsun diye oraya konulan bir işlemci. Herhalde Turbox bir kamyon işlemci aldı 2010 da. Halen satıyor.

Almadıysanız nasıl tecrübeniz oluyor?

Var merak etmeyin. Patlayan PSU konuları çok hal böyle olunca hocalarımda o konularda bir bardak soğuk su öneriyor buraya yazan neredeyse herkesin tecrübesi var ufakta olsa.
Almadıysanız nasıl tecrübeniz oluyor?

Açılan konular YouTube videoları.

Sadece en üstteki video yu izledim videoyu çeken arkadaş oyunun kasmadığını video çekme programı ile alakalı olduğunu bahsetmiş.

Videodaki PC: https://www.hepsiburada.com/turbox-...ilgisayari-p-HBV00000NDRZM?magaza=atombilişim

Zaten i5-650 işlemcili PC'yi azcık PC'lerden anlayan biri almaz.

Zaten Turbox, Izoly markalarda 2. nesilin altında alınmaz ben yukarıda en hangi ayarlatda kaç FPS aldığımı belirtmiştim.

Sadece en üstteki video yu izledim videoyu çeken arkadaş oyunun kasmadığını video çekme programı ile alakalı olduğunu bahsetmiş.

Videodaki PC: https://www.hepsiburada.com/turbox-...ilgisayari-p-HBV00000NDRZM?magaza=atombilişim

Zaten i5-650 işlemcili PC'yi azcık PC'lerden anlayan biri almaz.

Zaten Turbox, Izoly markalarda 2. nesilin altında alınmaz ben yukarıda en hangi ayarlatda kaç FPS aldığımı belirtmiştim.
Hangi nesil kullandıklarının önemi yok, TurboX'in 1050TI veyahut buna benzer kart, işlemcilerin kullanıldığı bilgisayarları da önermiyoruz. TurboX, ne üretirse üretsin, her malı sorunlu veyahut içinden kâr çıkartmak için yapılan şeyler içeriyor.

Eğer bana, TurboX veyahut ona benzer markaların üretip de sorunlu olmayan modellerini bulursanız atın, inceleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı