2 bilgisayarın ses çıkışını USB'den almak

Yasin_R

Hectopat
Daha fazla  
Bir adet Masaüstü ve bir adet laptopum var. İkisinin de ses çıkışını bir USB'den almak istiyorum. Bunu yapabileceğim bir alet, Mixer gibi bir şey var mı acaba? Tahminimce 2 adet giriş ve 1 adet USB ses çıkışı olması gerekiyor. Girişler USB olursa çok daha iyi olur çünkü laptopumda jak girişim yok.
Varsa yapan, deneyen birileri, lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O nasıl laptopmuş öyle. Bir jak girişi bile takamamışlar mı?

Böyle bir şey buldum. Kalitesi ne kadar iyidir tartışılır.
Ayrıca ses girişini masaüstü bilgisayarın mavi jak girişine bağlanılırsa ses o bilgisayara aktarılır. Ve tek kulaklık girişinden ses alınabilir.

Yani kısaca anlatmak istediğim. USB kulaklı girişinden ses çıkışını masaüstü bilgisayarın mavi jak girişine kablo ile bağlayınca laptop sesi masaüstüne aktarılır. USB üzerinden değil ama direk 3.5mm jak girişinden sesi alabilirsiniz.

Yani kısaca anlatmak istediğim. USB kulaklı girişinden ses çıkışını masaüstü bilgisayarın mavi jak girişine kablo ile bağlayınca laptop sesi masaüstüne aktarılır. USB üzerinden değil ama direk 3.5mm jak girişinden sesi alabilirsiniz.

Demek istediğinizi anladım denenebilir başka çözümler var mıdır?

Bir adet masaüstü ve bir adet laptopum var. İkisinin de ses çıkışını bir USB'den almak istiyorum. Bunu yapabileceğim bir alet, Mixer gibi bir şey var mı acaba? Tahminimce 2 adet giriş ve 1 adet USB ses çıkışı olması gerekiyor. Girişler USB olursa çok daha iyi olur çünkü laptopumda jak girişim yok.
Varsa yapan, deneyen birileri, lütfen yardımcı olur musunuz?

Sana böyle bir kablo lazım Türkiye'deki sitelere baktım pek yok ama teknik bilgin varsa basit bir şekilde yapabilirsin bunu.

Demek istediğinizi anladım denenebilir başka çözümler var mıdır?

En basiti bu. Başka çözüme gerek duyulması gerektiğini düşünmüyorum. Ama ekstra bir amaç varsa sizin belirtmeniz iyi olur. Mesela USB üzerinden ses alacağınız bir ses çıkaran aletiniz mi var? Açıklayın azıcık.

Geri
Yukarı