2 bin TL off-road bisiklet önerisi

24 jant küçük gelebilir.
24 ile 26 arasında devasa fark yok. Uygun kadro boyu seçildiği sürece sorun olmaz. Atılan Corelli'ye kıyasla 1 tık iyi malzeme ve donanıma sahip...

Bisikleti çoğunlukla şehir içinde kullanacağını düşünüyorum. Araziye sık sık girecek olsaydı 27.5 önerin diye belirtirdi diye düşünüyorum.

Tabii zevk ve renk konusu, haklı olabilirsiniz...

Yorumlara ithafen; arazi için aluminyum kadro önermiyorum. Aluminyum hafif ve cevik olabilir ama daha dayanıksızdır, parçası da pahalıdır, asfalt içindir.
Celik kadro daha agirdir, daha fazla enerji tuketmeni sağlar ama daha dayanıklıdır, kişiye göre daha konforlu olabilir. Dayanıklı olması daha hızlı inis saglar.
MTB için çelik veya karbon al, asfaltta süreceksen çelik anlamsız.

Yorumlara ithafen; arazi için aluminyum kadro önermiyorum. Aluminyum hafif ve cevik olabilir ama daha dayanıksızdır, parçası da pahalıdır, asfalt içindir.
Celik kadro daha agirdir, daha fazla enerji tuketmeni sağlar ama daha dayanıklıdır, kişiye göre daha konforlu olabilir. Dayanıklı olması daha hızlı inis saglar.
MTB için çelik veya karbon al, asfaltta süreceksen çelik anlamsız.
Bisikletin her saniye esnemesi ve burkulması gereken arazide nasıl çelik daha iyi oluyor? Çelik bu kadar esnemez ve alüminyum kadroya kıyasla kaynak noktalarından yırtılmaya başlayacaktır.

Sürekli arazide bisiklet sürecekseniz kadronuz artık demirbaş giderinizdir. Bunun başka çözümü yok.

Mtb için çelik veya karbon al, asfaltta süreceksen çelik anlamsız.

Downhill bisikletlerindede aluminyum kadro kullanılıyor hatta Carbon kadrolar bile var.

Geri
Yukarı