Çözüldü 2 Core 4 Thread İşlemci 1 Core 1 Thread Gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmrahGK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
BIOS menümde de 2 Core ve Hyper threading açık, fotoğraf da koyacağım zaten. Ben MSConfig'de bir haltlar karıştırdığımı hatırlıyorum. Ama yaptığım işlemi geri alamıyorum, işlemci sayısının 2 olması gerekiyor ama sadece 1 gözüküyor, BIOS'ta Hyper threading "enabled" olmasına rağmen (hatta Auto'ydu ben enabled yaptım bugün) çekrdek sayısı ile thread sayısı aynı. İyi forumlar. İşlemcim i3-3240.

WhatsApp Image 2020-05-18 at 13.38.59.jpeg
WhatsApp Image 2020-05-18 at 13.39.06.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oradaki işareti kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. Şu anda ne internet var ne de ses (telefonumdan yazıyorum internette hiçbir sorun yok)
2 core 4 thread oldu fakat ses de internet bağlantısı da gelmiyor
Arkadaşlar sorunu çözdüm (ses ve internet gitmesi)
1- Windows + r basın (veya arama çubuğuna çalıştır yazın)
2- çıkan kutucuğa "MSConfig" yazın.
3- Sistem yapılandırması/ hizmetler, burada hiçbir şeye dokunmadan sadece tümünü etkinleştir deyin.
4- Uygula- tamam deyin ve karşınızda bir uyarı çıkacak, bilgisayarı yeniden başlatın.
Oradaki işareti kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. Şu anda ne internet var ne de ses (telefonumdan yazıyorum internette hiçbir sorun yok)
2 core 4 thread oldu fakat ses de internet bağlantısı da gelmiyor
Arkadaşlar sorunu çözdüm (ses ve internet gitmesi)
1- Windows + r basın (veya arama çubuğuna çalıştır yazın)
2- çıkan kutucuğa "MSConfig" yazın.
3- Sistem yapılandırması/ hizmetler, burada hiçbir şeye dokunmadan sadece tümünü etkinleştir deyin.
4- Uygula- tamam deyin ve karşınızda bir uyarı çıkacak, bilgisayarı yeniden başlatın.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı