2 Dakikada 100 TL nasil kaybedilir?

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Benim gibi bir salak gitti kasada duran 2 adet Arctic P12'leri temizledi ardindan geri takip calistirmak istedi. (Guc kaynagini servise gonderdim ve bu yuzden oyalanacak bir seyler ariyordum.)
6 Volt 4.5a degerinde bir guc verdim ve ikisi de yandi. Sebebi ise faz ve notr baglantilarini ters yaptığım için. Fani yere cakmamla tuz buz olmasi bir oldu ayrica.

Bu sekilde 2 dakika icerisinde ortalama 100 TL kaybedebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde kutupları ters bağlayınca ya ters yönde döner, ya da hiç dönmez. Yüksek akımdan yanmış olabilir. Eski lazer yazıcıdan çıkma bir fanım var, kutupları nasıl bağlarsam bağlayayım yanmıyor.

Fanlarınız 12V 0.2A ile çalışıyormuş. 0.2A dururken 4.5A biraz fantastik bir değer?

Normalde kutupları ters bağlayınca ya ters yönde döner, ya da hiç dönmez. Yüksek akımdan yanmış olabilir. Eski lazer yazıcıdan çıkma bir fanım var, kutupları nasıl bağlarsam bağlayayım yanmıyor.

Fanlarınız 12V 0.2A ile çalışıyormuş. 0.2A dururken 4.5A biraz fantastik bir değer?

Amperden dolayi hocam yuksek ihtimalle. Playstation 2'nin guc kaynagini kullanmistim. ☹
Cok sevdigim bir fan, vazgecmeyi dusunmuyorum ancak piyasa da oldukca dalgali bir an once karar verip stok yapmayi dusunmuyor da degilim.

İçini açıp çözmeye çalışabilirsiniz. O fandan o kadar kolay vazgeçmeyin. Muhtemelen bir diyot falan yanmıştır.

Ikisini de yere firlattigimda cercevesinden firlamisti motorlari. Gecen gun de RGB kontrolcusunun diyotunu mu artik ne ise onu yaktim. Bugun de bu olunca sinirlerim tepeme cikti.

Yeni konular

Geri
Yukarı