2 kilometreyi kaç dakikada yürürsünüz?

Hayır, ortalama bir insan saatte 20 km/s hızla koşabiliyor. Ben ölçmüştüm 34-35 km/s arası bir şeydi. Yani çok rahat yürüyebiliyorum.
Ufak at da civcivler yesin. Usain Bolt bile maksimum saatte 44.72 km hıza ulaşmış. 100 metreyi 9.58 saniyede tamamlayarak dünya rekoru kırdığında ortalama hızı saatte 37.57 km idi. Ve insan her koştuğunda ortalama hızı düşüyor. Usain Bolt bu hıza sadece 10 saniye dayanabilmiş. Keza 200 metre dünya rekoru kırdığında ortalama hızı saatte 37.51 km'ye düşmüş. Zaman her geçtiğinde hız katlanarak düşüyor. 2 km dünya rekortmeni, rekoru kırdığında ortalama hızı saatte 25.35 km idi.

Bu kadar dk da yürüyorum.

Screenshot_20220821-182629.jpg

Ufak at da civcivler yesin. Usain Bolt bile maksimum saatte 44.72 km hıza ulaşmış. 100 metreyi 9.58 saniyede tamamlayarak dünya rekoru kırdığında ortalama hızı saatte 37.57 km idi. Ve insan her koştuğunda ortalama hızı düşüyor. Usain Bolt bu hıza sadece 10 saniye dayanabilmiş. Keza 200 metre dünya rekoru kırdığında ortalama hızı saatte 37.51 km'ye düşmüş. Zaman her geçtiğinde hız katlanarak düşüyor. 2 km dünya rekortmeni, rekoru kırdığında ortalama hızı saatte 25.35 km idi.
Aga arabayla yarıştım yav 15 metre :D Atlet değilim. Araba 40'ı gördüğünde geçti beni. Niye atayım?

8 kilometreye itiraz etmedim ben. Saatte 8 kilometre hızla gayet rahat hareket edilebilir.
Ben de 2 kilometre 35 km/s ile gidiyorum demedim ki?

Arkadaşım bacakların 2 metre ise normal. Onun dışında 8KM/H koşmak oluyor.
Git bir tane koşu bandına görürsün.
Başlıkta ne kadar sürede koşarsın değil yürürsünüz diyor.
Yahu hızlı yürümekle koşmayı karıştırıyor olabilir misin?

Geri
Yukarı