2. diske Ubuntu kurarken Windows boot manger silindi

sormix

Hectopat
Daha fazla  
Casper G770 laptop kullanıyorum. Laptopa ne hikmetse Ubuntu'nun lst sürümlerini kurabiliyorum. Yeni çıkan lst yi kurmak istedim ve boşta olan 2. diskime kurdum. Kurarken dosyalara göz ucuyla bakarken Windows boot Manager'ın 2. diske kurulu, kendisinin 1. diskte olduğunu gördüm. Sonra dedim böyle şey olmaz herhalde. Windows 1. diskte boot mangerıda 1. disktedir diye 2. diski komple silip Ubuntu kurdum. Dedim bir sıkıntı olursa boot menüden kendim seçer girerim. Lakin giremedim. :D şimdi Windows'a nasıl geçebilirim? Ubuntu'nun grup önyükleyicisini mi kurmam lazım yoksa Windows 11 format dosyası oluşturup kurtarmayı mı denemem lazım? Ben açılışta bana soran bir şey istemiyorum. BIOS boot menüden kendim seçmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper G770 laptop kullanıyorum. Laptopa ne hikmetse Ubuntu'nun lst sürümlerini kurabiliyorum. Yeni çıkan lst yi kurmak istedim ve boşta olan 2. diskime kurdum. Kurarken dosyalara göz ucuyla bakarken Windows boot Manager'ın 2. diske kurulu, kendisinin 1. diskte olduğunu gördüm. Sonra dedim böyle şey olmaz herhalde. Windows 1. diskte boot mangerıda 1. disktedir diye 2. diski komple silip Ubuntu kurdum. Dedim bir sıkıntı olursa boot menüden kendim seçer girerim. Lakin giremedim. :D şimdi Windows'a nasıl geçebilirim? Ubuntu'nun grup önyükleyicisini mi kurmam lazım yoksa Windows 11 format dosyası oluşturup kurtarmayı mı denemem lazım? Ben açılışta bana soran bir şey istemiyorum. BIOS boot menüden kendim seçmek istiyorum.

O zaman Windows'lu olan diski silmiş olmayasın Ubuntu duruyor mu peki hala?

Ubuntu kullanıyorum şu an Ubuntu içinden Windows yüklü diskte ulaşabiliyorum. İlginç bir şekilde boot menüsü 2. diskte kurulmuş.

Windows kurulumu yaparken 2 diskte bağlıysa boot manger'ı 2. diske atıyor hocam.
2. Diski çıkardıktan sonra windows kurulumu yapıp tekrar bağlarsanız sorun ortadan kalkıyor.

Formatta atmak istemiyorum şimdi. Ubuntu'da ISO yazdırmaya bakayım. 2. diski çıkartıp. Windows kurtarma modunu başlatmayı deneyeceğim. Diğer Linux dağıtımları kurmayı denerken çakışmasın diye tak çıkar yapıyordum. En sonra kuramayıp Windows yükledim. Yüklerden de 2. diski çıkartmaya üşenmiştim. Neyse en azından ubuntuyu kurabildim.

Sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
Hata verdi. Bu kodu yazınca "sistem programı sorunu saptandı" diyor.

Geri
Yukarı