2 diskte de işletim sistemi var

İntrasty

Hectopat
Merhaba ben SSD'ye Windows kurarken "Windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı" hatası alıyorum ama aynısını HDD'ye kurarken almıyorum. Bad sector testi yaptım (quick scan tikini kaldırarak) tertemiz çıktı. Bugün HDD'ye Windows'u kurdum ama SSD de Windows dosyaları duruyor biçimlendir yapmama rağmen silinmiyor, eklediğim fotoğraf SSD'ye ait. SSD'yi alalı 3 gün bile olmamıştır. Gigabyte 240 GB modeli.

1639557953572.png

Biçimlendirme yaparken hata mı veriyor yoksa sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra dosyalar hala orada mı? Hızlı biçimlendir tikini kaldırıp tekrar deneyin.
Aklıma bir fikir daha geldi. Hazırda bir format USB'niz varsa bilgisayarınıza takın. Daha sonra format atacakmış gibi ilerleyin ve disk seçme ekranında 223 GB gözüken diski silin. Daha sonra format işlemini iptal edip bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Biçimlendirme yaparken hata mı veriyor yoksa sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra dosyalar hala orada mı? Hızlı biçimlendir tikini kaldırıp tekrar deneyin.
Aklıma bir fikir daha geldi. Hazırda bir format USB'niz varsa bilgisayarınıza takın. Daha sonra format atacakmış gibi ilerleyin ve disk seçme ekranında 223 GB gözüken diski silin. Daha sonra format işlemini iptal edip bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Biçimlendirme tamamlandıktan sonra dosyalar hala orda.
Format ekranında ssd yi biçimlendir ve sil yapmama rağmen boş alan kısmında herhangi bir değişiklik olmuyor ama dediğiniz şeyi deneyeceğim.
Biçimlendirme tamamlandıktan sonra dosyalar hala orda.
Format ekranında ssd yi biçimlendir ve sil yapmama rağmen boş alan kısmında herhangi bir değişiklik olmuyor ama dediğiniz şeyi deneyeceğim.
@Xantern Sonuç yine aynı hocam.

Son düzenleme:
@Xantern Sonuç yine aynı hocam.

Vallaha bilemedim hocam çok garip bir durum. C diskini biçimlendirmeyi dener misiniz? Windows oradan çalışıyorsa buna izin vermeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı