Çözüldü 2. dönem açık liseye geçilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Alakası yok, kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri her dönem başlar. Üçüncü dönem hariç, sebebi de üçüncü döneme 18 yaşından gün almış öğrenciler girebiliyor. 3. dönem sınavına sadece açık lisede kayıtlı olan ve açık lisede kayıtlı olup 18 yaşından gün almış öğrenciler başvurabilir. Rehber öğretmenin açık liseye geçmemen için uğraşmış gibime geliyor da nafile :D

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221028_043047_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20221028_043047_com.huawei.browser.jpg
    250,5 KB · Görüntüleme: 38
Alakası yok, kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri her dönem başlar. Üçüncü dönem hariç, sebebi de üçüncü döneme 18 yaşından gün almış öğrenciler girebiliyor. 3. dönem sınavına sadece açık lisede kayıtlı olan ve açık lisede kayıtlı olup 18 yaşından gün almış öğrenciler başvurabilir. Rehber öğretmenin açık liseye geçmemen için uğraşmış gibime geliyor da nafile :D
Merhabalar bir soru sormak istiyorum cevaplayabilirseniz gerçekten çok sevinirim 11. Sınıfım 2. Dönem açığa geçmeyi düşünüyorum bazı sorularım var
1. Ben gene okuldaki gibu matematik fizik kimya sınavlarına gireceğim sanırım (sayısalm) ve edebiyat dışında zorunlu ders varmı ?
2. Bu sınavların bir ortlamasi olacak sanırım ve dönem sonu gene aynı şekilde 11. Sınıfın 2 dönemi toplanıp ortalaması alınacak mı yani normal okuldaki gibu olacak mı not sistemi
3. Olarak obp puanında açıktan bitirince liseyi sınavda 9-10-11 in ortalamalari bana puan olarak yansır mı

@Enes. Buğra 11. Sınıf 5 ve 6. dönemdir. Siz 2. Dönem geçeceğiniz için döneminiz 6 olacak.

Açık lisede bölüm yoktur. 4. Döneme kadar matematik, kimya, fizik, biyoloji gibi dersler var. Siz isterseniz seçmeli olarak alabilirsiniz. Açık lisede geçilmesi zorunlu olan tek ders Türk dili ve Edebiyatı'dır.

Geçtiğiniz dersin kredisi hesaplanıp size ona göre bir kredi verilecek açık liseye geçtiğinizde.

Açık lise okuyan birisi olarak öneri de bulunayım, evde ders çalışabilme kabiliyetiniz var ise yani dershaneye gitmeden kendiniz öğrenebiliyor iseniz geçin. Ben de geçmeden önce becerir miyim beceremez miyim diye düşündüm ve açık lise gerçekten bana verim kattı daha rahat ders çalışıyorum okul, sınıf derdi yok.

İyi düşün taşın, daha vakit var kayıtlara. Aklına takılan bir soru olursa beni etiketleyip sorabilirsin :)

Geri
Yukarı