Çözüldü 2. dönem açık liseye geçilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Alakası yok, kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri her dönem başlar. Üçüncü dönem hariç, sebebi de üçüncü döneme 18 yaşından gün almış öğrenciler girebiliyor. 3. dönem sınavına sadece açık lisede kayıtlı olan ve açık lisede kayıtlı olup 18 yaşından gün almış öğrenciler başvurabilir. Rehber öğretmenin açık liseye geçmemen için uğraşmış gibime geliyor da nafile :D
Bugün mesai bitimi saatine kadar geçebilirsiniz, ikinci dönemde de yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladığında geçebilirsiniz.

Anladım peki 2. dönemde yeni kayıt işlemleri kesin olarak başlayacak mı? Okulumuzun rehberlik öğretmeni ile konuşurken bana 1. dönem kesin ama 2. dönem kayıt olup olmayacağının MEB'in kararına bağlı olduğunu söylemişti.

Alakası yok, kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri her dönem başlar. Üçüncü dönem hariç, sebebi de üçüncü döneme 18 yaşından gün almış öğrenciler girebiliyor. 3. dönem sınavına sadece açık lisede kayıtlı olan ve açık lisede kayıtlı olup 18 yaşından gün almış öğrenciler başvurabilir. Rehber öğretmenin açık liseye geçmemen için uğraşmış gibime geliyor da nafile :D

Çözüm

Teşekkür ederim ve yalnızca rehberlik öğretmenimiz değil tüm öğretmenler açığı karalamaya çalışıyor 12'ler Full açığa geçtiğinden okullarına daha çok mezun istiyorlar. Herkes çıkarcı olmuş günümüzde.

Öğrenci kaybetmek istemiyorlar, açık lise konusunda okula kesinlikle güvenmeyin. Burada konusunu açın, emin olun daha fazla bilgi alırsınız :D Çoğu öğretmenin düşüncesi şu yöndeki genelde okul idareleri de aynı şekilde düşünüyor. Öğrenci 9, 10 ve 11. sınıfta okulumuzda eğitim görüyor. O kadar biz eğitiyoruz ancak gidip okulumuzun mezunu olmaktansa açık lise mezunu oluyor ve derece öğrencilerinin de kesinlikle açık liseye geçmesi istenmiyor. Prestij ve reklam işte :D

Geri
Yukarı