2. dönem okul değiştirilebilir mi?

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Okulumu ilk günden beri çok sevmiyorum ortamı bana biraz kötü geldi çok ısınamadım aylar geçmesine rağmen. Hep ortama ayak uydururum nakile gerek yok diye düşündüm ama olmuyor. 2. dönem de nakil yapabilir miyim? Yaparsam da dışlanma ihtimalim var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi liseye gidiyorsun örnek Meslek, Anadolu, İmamhatip.

Anadolu. Ben başka bir anadolu lisesine gitmek istiyorum.
Gideceğin okulda boş kontejyan varsa gidebilirsin. E Devlet'den nakil yapmalisin istediğin okula. İki tarafinda öğrenci işlerinden ilgilenen öğretmenleri onaylarsa kayıdın geçer. Sana tavsiyem müdür veya müdür yardımcısıyla nakil işini konuşup, nakil işini hocaya yaptırman. Eğer kavga yaralama vs yüzünden gitmezsen gideceğin yerde dışlanma olasığın az ama insanı bilemezsin oyüzden kesin bir cevap veremem dışlanırmısın dışlanmazmısın.

@Tatsuhiro Satou, açık lise her yönden avantajdır. Bir sürü boş vaktin kalır, kendine de vaktin kalır. Kendini birçok alanda geliştirebilirsin, onun dışında okul gibi bir dertle uğraşmazsın. Sınavları da çok zor olmuyor zaten. Son 5 senenin çıkmış sorularını çözsen bile 60-70'den aşağı not almazsın.

@Tatsuhiro Satou, açık lise her yönden avantajdır. Bir sürü boş vaktin kalır, kendine de vaktin kalır. Kendini birçok alanda geliştirebilirsin, onun dışında okul gibi bir dertle uğraşmazsın. Sınavları da çok zor olmuyor zaten. Son 5 senenin çıkmış sorularını çözsen bile 60-70'den aşağı not almazsın.
Katılıyorum açık lise kesinlikle daha iyi. Ama maalesef aileler iyi yönden bakamıyolar açık liseye benim ailem açıkta okursam üniversiteye gidemeyeceğimi düşünüyor. Açık lise okumak üniversite okuma şansımı azaltır mı ?

Katılıyorum açık lise kesinlikle daha iyi. Ama maalesef aileler iyi yönden bakamıyorlar açık liseye benim ailem açıkta okursam üniversiteye gidemeyeceğimi düşünüyor. Açık lise okumak üniversite okuma şansımı azaltır mı?

Açık liseye geçtiğinde iyi bir üniversiteye garanti bile geçecek olsan aileler açık liseye hiç iyi bakmıyorlar. Sanki en tembeller oradaymış en işsiz, sapsız insanlar oraya düşmüş gibi düşünüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı