2. doz aşı sonrası şehirlerarası seyahat yapılabilir mi?

2. aşı üzerinden 14 gün geçmesi isteniyor. Son 6 ay içinde geçirmediyseniz negatif test almanız en mantıklısı.

Dün ve önceki gün git-gel şeklinde yolculuk yaptım. İnternetten bilet almıştım. Fiziksel bileti alırken kontrol edecek misiniz, diye sorduğumda polis çevirirse bakar, yoksa kimse bakmaz denildi. Gelirken sormadım bile. İkisinde de bakılmadı. Giderken çevirme gördüm ama bizi çevirmediler. Gelirken çevirme yoktu.

Araç içinde maskesiz duran, her şeyim üzerine bahse girebileceğim şekilde korona olan kişiler vardı. Öksürükten dinlediğim müziği duyamıyordum. Hiç düzgün bir ortam değil. Uçaklarda daha fazla dikkat ediliyordur bence. Mümkünse uçak kullanın.

HES kodu haricinde aşı kartınızı mutlaka bulundurun. Geçen sinemaya gittim adam "HES kodundan bakamıyorum tek doz aşıda hatalı gösteriyor, aşı kartı görmem lazım" dedi. Cinemaximum'la iletişime geçtim onlar da böyle dedi:

sinemaximum.PNG

Üniversitede de muhtemelen vardır. Aşı etkisi adam akıllı 14 gün sonra gösteriyor çünkü. Okulunuz açıklamayı yapmıştır. Yapmadıysa da arayıp sorun.

Devlet hastanesinden ücretsiz PCR test yaptırabilir miyim durumu anlatıp?
Testi yaptırabilirsin. Forumdaki bazı akıllılar gibi canım sıkıldı, test yaptıracağım demek yerine yola çıkacağını belirt.

Üniversitede de muhtemelen vardır. Aşı etkisi adam akıllı 14 gün sonra gösteriyor çünkü. Okulunuz açıklamayı yapmıştır. Yapmadıysa da arayıp sorun.

Testi yaptırabilirsin. Forumdaki bazı akıllılar gibi canım sıkıldı, test yaptıracağım demek yerine yola çıkacağını belirt.

Teşekkür ederim. Yarın üniversite için yola cıkacağım. Pazartesi dersler başlıyor, muhtemelen haftada 2 kez test yaptıracağım. 14 gün gecene kadar bütçem özel hastanelerdeki test fiyatlarını kaldıramaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı