2. doz BioNTech aşısı olmaya korkmak

Merhabalar. 16 yaşındayım. Bundan 8 hafta önce ilk doz BioNTech aşımı oldum. Herhangi bir yan etkisi olmadı çok şükür fakat çevremden duyduğum duyumlara kulak asınca 2. doz aşımı olmaktan vazgeçtim. 2. doz sonrası pıhtı atma oranı gençlerde yüksekmiş. Ve kalp krizi geçirme gibi durumlara yol açabiliyormuş, internette bunun ile ilgili birçok haber görüyorum. Ne yapacağımı çok şaşırmış durumdayım. Olsam ayrı bir dert olmasam ayrı bir dert. Teşekkür ederim.

Bende 2.doz da hiçbir şey olmadı. Hatta 1.dozda ki kol ağrımdan bile daha azdı.

Teşekkür ederim. Konunun yorumlarında dahi küçük bir kıvılcım, aşı polemiği yaratmak için hazırda bekliyor adeta. Bu durumda kendimi ikna etmem epey zorlaştırıyor.
Bahsettiğiniz ihtimaller aşıyı vurdurduktan 10 dakika sonra trafik kazası geçirme ihtimalinizden daha olası değil. Aşınızı olun. Plasebo diye bir şey var, kafanızı kötüye yorarsanız elbet kötü deneyimler yaşarsınız. İkinci dozda yalnızca bir gün kolum ağrıdı o da sadece ağrıyor diyeceğim kadardı.
Evet iyi biliyorum, Geçen sene yoğun bir anksiyete, okb dönemim olmuştu. Kendimi nasıl hazırlarsam, olmasa bile oluyor :)

Geri
Yukarı