2. doz BioNTech aşısını 11 hafta ara ile olmak sorun çıkarır mı?

Merhabalar, 16 yaşındayım. İlk doz BioNTech aşımı 26 Ağustos'ta oldum. Bu perşembe günü de nasip olursa 2. doz aşımı olacağım. Aslında 8 hafta ara ile olmayı düşünüyordum fakat hasta oldum, okul falan derken hep aksadı. 11 hafta ara ile olmam da herhangi bir sakınca olur mu? Gerekirse bir doktorada danışacağım fakat daha öncesinde fikir almak istiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir bilgi duymadım. Ama aşılar için genelde en erken yapılabileceği zaman sınırı vardır. 3 aydan sonra, 5 aydan sonra yapamazsınız, yaparsanız etkisi olmaz gibi bir şey duymadım hiç bir aşı için. Covid aşılarında ilk aşıdan en erken 3 hafta sonra 2. doz uygulanabiliyor galiba şuan. Her dozu da 6 ay kadar koruyor diye söyledi hocamız.

Böyle bir bilgi duymadım. Ama aşılar için genelde en erken yapılabileceği zaman sınırı vardır. 3 aydan sonra, 5 aydan sonra yapamazsınız, yaparsanız etkisi olmaz gibi bir şey duymadım hiç bir aşı için. Covid aşılarında ilk aşıdan en erken 3 hafta sonra 2. doz uygulanabiliyor galiba şuan. Her dozu da 6 ay kadar koruyor diye söyledi hocamız.
BioNTech için en iyi antikor seviyesi iki aşı arası 8 hafta olur ise mümkün oluyormuş. Bu yüzden böyle birşey yaptık ama virajı alamadık süre uzadı. Teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı