2. Dual RTX 2060 ekran kartımda da Coil Whine

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

ASUS ROG STRIX RX 5600XT ekran kartını CW sebebiyle iade etmiştim. Şimdi Dual RTX 2060 aldım ve bu kartta da CW çıktı. Bunun sebebi başka bir parça olmalı.
Lütfen yardımcı olabilecek var mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Coil Whine zamanla azalabiliyor. Ben de 1660 Super var. 2 Ay oldu Coil Whine kalmadı. Biraz kullan bence. Arkadaşımda da RX580 ROG vardı. Sonradan onda da CW gitti tamamen.

PSU kaynaklı olabilir mi? Bu arada kartı değiştirirerek iyi bir seçim yapmışsınız.
PSUm Corsair CX650 80 Plus Bronze. Kalitesiz olma ihtimali var mı ki. 80 Plus sertifikası var.
Normalde donanımsal bir soruna yol açmaz bu. Sadece bir ses ve zararı yok. Yük altında da devam ediyor mu? Genelde yükte kesilir bu sesler. Bobinlerle alakalı bir ses.

Çoğu donanımda çıkar genelde bu ses zaman içerisinde.
Eski kartımdaki sorunun aynısı. FPS yükseldikçe ses de artıyor.
Yeni PSU için para mı biriktirsem. Çok üzgünüm şuan. Hevesle yeni kartı aldım ama bunda da çıktı. Stresten yaşlandım artık arkadaşlar...
Anakartım sorunlu zaten. Ekran kartı değiştirmek de çözüm olmadı.

PSUm Corsair CX650 80 Plus Bronze. Kalitesiz olma ihtimali var mı ki. 80 Plus sertifikası var.

Eski kartımdaki sorunun aynısı. FPS yükseldikçe ses de artıyor.
Yeni PSU için para mı biriktirsem. Çok üzgünüm şuan. Hevesle yeni kartı aldım ama bunda da çıktı. Stresten yaşlandım artık arkadaşlar...
Anakartım sorunlu zaten. Ekran kartı değiştirmek de çözüm olmadı.
Ekran kartında sorun yok bence. PSU'dan geliyor mu diye kontrol edin. Bu arada zarar vermez ki zaten kulaklık takarsanız duymazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı