2 Ekran Kartı Aynı Anda Kullanılabilir mi?

element25

Hectopat
Benim eskiden R7 240 ekran kartım vardi ve yeni bir sistem topladım, anakart 2 ekran kartı takabiliyomus. GTX 1050Ti ve R7 240 aynı anda takılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri AMD biri Nvidia. Sli yada crossfire yapılarak takılır normalde. Ama bu dediğim sadece aynı model kartlarda geçerli. Örneğin iki tane 1050Ti yada iki tane R7 240 yapabilirsiniz. Farklı modellerde olmaz.

SLI, desteği olmayan kartlara yapılmaz. SLI desteği 1070 ve üstü kartlarda bulunmakta. Ayrıca bunun için daha çok teferruatlı bilgi edinmen gerek. Örneğin, PSU yeterli olmalı ve anakartın bunu destekliyor olmalı.

Günümüz oyunları doğru dürüst SLI veya Crossfire desteği yok, ya da düzgün değil. Örneğin R7 240 ile bir oyunda orta ayarlarda 50 FPS alıyorsunuz. İkinci R7 240 takınca bu 100 olmaz, 70 veya 80 olur (tabi örnek üzerinden söylüyorum). O yüzden R7 240 ile Crossfire gereksiz masraf olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı