2 ekran kartının faydası nedir?

Caesar Edit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Avrasya Üniversitesi Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, bende Aorus B450 Elite anakartı var, bunda da MSI RTX 2060 takılı. Anakartta 2 tane ekran kartı soketi var, eski bilgisayardan kalma 9600 GT ve GT 420 kartları boşta duruyor. Sadece merakımdan soruyorum, bunlardan birini alıp taksam bir fayda sağlar mı ya da 2 ekran kartı ne gibi durumlarda kullanılıyor? Bir makale falan varsa onu da okuyabilirim. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme- RTX 2060'da SLI desteği yok.
Bazı oyunlarda performans artışı yaşarsın fakat elindeki kartlarla kullanamazsın. Bildiğim kadarıyla yine RTX 2060 takıp SLI yapman gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok net bir bilgim yok ama çift slot ekran kartı aynı model iki ekran kartını cross fire yapmak için kullanılıyor diye biliyorum. Farklı modellerin baplanacağını sanmam.

2 Ekran Kartı performansı arttırmak için kullanılır. Sadece 2 değil bu sayı yükselebiliyor. Bu çoklu ekran kartı kullanımına AMD tarafında Crossfire, Nvidia tarafında SLI adı veriliyor. SLI, Crossfire yapman için aynı kartı kullanman gerek. Yani elinde bir tane daha 2060 olması lazım. Ama 2060 SLI desteklemiyormuş bu arada. Performans artarken güç ihtiyacı da 2 katına çıkıyor. Bunları yapmak için bir de ekran kartlarını bağlayan köprüye gerek duyuluyor.

Son düzenleme:
RTX 2060'ın SLI desteği yok.
İki farklı kartı tek bilgisayarda kullanamazsın.

İstisnalar var tabi eski nesillerde fakat sizinkiler için geçerli değil.

Anladım yani bir işe yaramıyor şuan bu kartlar tamamdır, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı