2.el 1350 TL'ye RX550 4 GB nasıl?

mehteK

Hectopat
Sapphire RX550 4 GB, 2.el 1350 TL'ye almayı düşünüyorum.(bütçe 1500)
Sistem özelliklerim
Ryzen 5 2600
8x8 3200MHz RAM
650W 80Plus Power
CS:GO ve Valorant oynuyorum, Full arada GTA, RDR2 gibi değişik oyunları canım sıkılırsa girerim.
Düşünceleriniz ve önerileriniz neler

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının 2. el alınmasına karşıyım. Çünkü öncesinde nasıl bir çalışma şartı altında bırakıldığını bilemezsiniz. Adam reballing işleminden sonra satmaya da çalışıyor olabilir. O da sizi max 1 ay götürür. Ha illa yapacağım ben başka çarem yok diyorsan da bir satış sözleşmesi hazırla ona göre imzanı attır sözleşmenin bir kopyasını da arkadaşa ver öyle gir bu işe.

Çok pahalı. O paraya GTX 760 DirectCU II satıcıları çokça var, güç kaynağın iyiyse alıp kullanabilirsin.
Ekran kartının 2. el alınmasına karşıyım. Çünkü öncesinde nasıl bir çalışma şartı altında bırakıldığını bilemezsiniz. Adam reballing işleminden sonra satmaya da çalışıyor olabilir. O da sizi max 1 ay götürür. Ha illa yapacağım ben başka çarem yok diyorsan da bir satış sözleşmesi hazırla ona göre imzanı attır sözleşmenin bir kopyasını da arkadaşa ver öyle gir bu işe.
RX 550'de ne reballingi :D

Sapphire RX550 4 GB, 2.el 1350 TL'ye almayı düşünüyorum.(bütçe 1500)
Sistem özelliklerim
Ryzen 5 2600
8x8 3200MHz RAM
650W 80Plus Power
CS:GO ve Valorant oynuyorum, Full arada GTA, RDR2 gibi değişik oyunları canım sıkılırsa girerim.
Düşünceleriniz ve önerileriniz neler
GTA 5 hadi neysede RDR 2 RX550 ile akmaz hocam.

Reballing işlemi nedir hocam?

Çipin altındaki lehim topları temizlenerek yenisi ekleniyor.
Sağolun hocam.
Youtubeda videosunu izledim maksimum yarım saat harcanarak yapılan bir işlemmiş.
En az 500 tl isterler ortalamasıda 1000-1500 tl olduğunu düşünüyorum bu işin.
Hatta gittim baktım şimdi ekonomide kötüleşti ayağına en az 1500 tl geçirirler.
Acaba okulu bırakıp bilgisayarda böyle lehim söküp bu tarz işlermi yapsam?
Çok para kazandırıyor tıpkı kuryelik gibi.

Yarım saatte 1500 tl :D
Hadi teknik el becerisine de maksimum 200 saat harcasam abi varmı pc teknik eleman arayan?

Gözle anlaşılır mı baksam , ve furmarkta test edicem biraz bakıcam yani
1500-1600'e zorlasak GTX 770 bulunabilir. RX 550 bence o paraları hak etmez ve RX'in bu serisi çok suistimal edildi ve tamir görmüş, fırınlanmış olabilir.
770in 4gbsi biraz zor o fiyatlara baya araştırdım r7 370 olsun 770olsun 1030 1050 fp olarak rx550 4gb iyi bi seçenek gibi geldi bana
Sıfır GT1030 GDDR5 alınabilir indirim kovalayın. Rx 550 performansını aratmaz.
Eski nesiller var,yenileri pahalı :(

Yeni konular

Geri
Yukarı