2. el alınan işlemci ile sistem açılmıyor

Husoyam

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar, malumunuz mevcut kur farkı nedeniyle sistemimi hızlandırmak için kendime uygun olan ikinci el bir işlemci aldım. İşlemcide fiziksel olarak herhangi bir çizik ve darbe gözükmemekte. Ancak bilgisayarı çalıştırdığımda siyah ekran dışında bir hareketlik yok. Kazıklandım mı yoksa bilmediğim bir BIOS sorunu mu anlayamadım. Bunun kesin çözümü varsa nedir? Şimdiden teşekkür ettim.

Resmi sitesinde uyumlu gözüküyor anakart ve bu bahsettiğiniz işlemci.
Eski işlemciyi takıp BIOS'u güncellersem düzelir mi ?

Anakartımın (gigabyte) resmi sayfasından gerekli güncellemeleri indirip kurmuştum oysaki
Eski işlemcide çalışıyor galiba bilgisayar. Yani aldığınız işlemci sıkıntılı olabilir. Bazen RAM'ler de ekran gelmemesine sebep oluyor. Yuva değiştirdiyseniz veya çift kanal yaptıysanız eski haline getirip açmaya çalışın. Eğer böyle bir işlem yapmadıysanız sıkıntı işlemcidedir diye düşünüyorum.

Uyumsuz BIOS varsa anakartınızda işlemciyi görmemiştir.

Umarım.

Resmi sitesinde uyumlu gözüküyor anakart ve bu bahsettiğiniz işlemci.

Eski işlemcide çalışıyor galiba bilgisayar. Yani aldığınız işlemci sıkıntılı olabilir. Bazen RAM'ler de ekran gelmemesine sebep oluyor. Yuva değiştirdiyseniz veya çift kanal yaptıysanız eski haline getirip açmaya çalışın. Eğer böyle bir işlem yapmadıysanız sıkıntı işlemcidedir diye düşünüyorum.

BIOS güncellemesini nasıl yapabilirim? Yanlış yapmış olabilme ihtimaline karşı soruyorum.

Hocam, G41 Chipset ise BIOS versiyonu uyumlu olması gerekir. Bunlar Quad desteği ile geldiler. BIOS versiyonu için arama yerine msinfo32 yazıp kontrol edin. Büyük ihtimalle uyumlu BIOS var. Elbette eski işlemci ile bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı