2.el alınan SSD görünmüyor

Kingslayer4423

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
samsung 860 evo 1 tb
Anakart
asrock b550 hdv
Geçen hafta sarı siteden 2. el aldım eve geldim taktım BIOS'ta gözüktü ekstra bir ayar yapmadım ondan sonra Windows'ta gözükmedi SATA giriş yerini değiştirdim gözüktü bu süreçte hemen Windows'ta disk yönetiminde çevrimiçi gibi ayarlar yaptım bilgisayarımda diskler arasında gözüktü sonra Crystal mark ve diğer programda sağlığı %100 ve toplamda 55 GB veri yazıldığı ve okuma yazma hızıda olağan değeri olan 500 küsurlerdeydi gözüküyordu bir süre sonra Epic Games'in FS22 oyununu indirirken dosya hatası dedi olmadı sonra Steam'deki bir oyunu bu diske taşı dedim yazma hatası verdi sonra yeniden başlattım bu sefer de komple SSD kayboldu disk yönetiminde var olmayan aygıt olarak gözükmekte bütün olay bu (resimdeki disk temsili ama bu şekilde gözüküyor hatta boyutu bile yazmıyor)

Eki Görüntüle 676162

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.

Kod:
diskpart
list disk
select disk (x) "biçimlendirilecek disk numarası"
clean
create partition primary
select partition 1
format fs=ntfs quick
assign

Hocam şu an BIOS'ta bile gözükmüyor SSD ne yapacağım bilmiyorum sizin bir tavsiyeniz var mı?

Güncelleme: Dolandırıldım bugün bilgisayarcıya gittim orada da gözükmedi mal arızalı 2.el SSD almayın eğer tamirini yapan bir yer biliyorsanız yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı