2. el anakart alınır mı?

Ekran kartı mining kullanılmış ise performansı düşük oluyor. Boş yorum değil. Bilgi vermeye çalışıyoruz.
Performansı düşük falan olmuyor. Sen nasıl normal oyun oynayarak kartı yüke bindiriyorsan miningde de kazım yapılarak kart yüke biniyor aralarında hiçbir fark yok. Kartlara özel bios atılıp core clock hızları düşürülüyor daha az elektrik tüketsin diye bu da karta daha az yük bindirilmesini sağlıyor. Oyun için ve mining için kullanılan 2 GPU düşün ikisi de 100 saat kullanılmış olsun oyun için kullanilmis gpuya binecek yük %50 daha fazla olacaktır. Kulaktan duyma bilgilerle akıl vermeyin lütfen.

Performansı düşük falan olmuyor. Sen nasıl normal oyun oynayarak kartı yüke bindiriyorsan miningde de kazım yapılarak kart yüke biniyor aralarında hiçbir fark yok. Kartlara özel bios atılıp core clock hızları düşürülüyor daha az elektrik tüketsin diye bu da karta daha az yük bindirilmesini sağlıyor. Oyun için ve mining için kullanılan 2 GPU düşün ikisi de 100 saat kullanılmış olsun oyun için kullanilmis gpuya binecek yük %50 daha fazla olacaktır. Kulaktan duyma bilgilerle akıl vermeyin lütfen.
Performans demişim yanlışıkla. Daha kolay ısınır ve daha kolay ömrü biter. Kulaktan duymak felan değil. Kendim tamirci olarak konuşuyorum. Ben öyle diye biliyorum ama yanlış olabilir kusura bakmayın.

-
Performans demişim yanlışıkla. Daha kolay ısınır ve daha kolay ömrü biter. Kulaktan duymak felan değil. Kendim tamirci olarak konuşuyorum. Ben öyle diye biliyorum ama yanlış olabilir kusura bakmayın.

Mining yapılmış kart bitmiş, ölmüş gibi anlatıyorsunuz. XFX 6600'üm oyun oynarken 63 derece üstüne çıkmıyor. Demek ki gayet sağlıklı çalışabiliyormuş.

Arkadaşım da yıllardır kazımda kullanılmış, herkesin korkulu rüya gözüyle baktığı 580 kullanıyor durum onda da çok farklı değil.

Daha kolay ısınmaz. Açıkta olduğu için daha kolay tozlanir ve daha sık bakım gerekir. Bakım yapılmayan her kart ısınır gerek mining gerek oyun için olsun. Bakım yapılmaz ise ısınır ve uzun süre çok yüksek sıcaklıklarda kullanılırsa arıza çıkarır. Durup dururken düzenli bakımları yapılmış hiçbir kart ısınıp arıza çıkartmaz.

2 el anakart alınabilir. Ekran kartı işlemci gibi parçalarda mining için kullanılmışsa asla alınmamalı buna dikkat edin!

Nereden anlayabilim çünkü kargo ile getiirteceğim.

Bos yorum. Miningin ekran kartına dahi doğrudan bir zararı yokken işlemci vs ye hiçbir zararı yoktur. Sırf sistemi çalıştırıyor diye almayacaksak direk sistem toplamayalım.

Alabilirsiniz sorun çıkarmaz herhangi bir anakarti. Nasıl bir sistem toplayacaksınız?

RX 580 Ryzen 5 1600 ve A320M.

-

Mining yapılmış kart bitmiş, ölmüş gibi anlatıyorsunuz. XFX 6600'üm oyun oynarken 63 derece üstüne çıkmıyor. Demek ki gayet sağlıklı çalışabiliyormuş.

Arkadaşım da yıllardır kazımda kullanılmış, herkesin korkulu rüya gözüyle baktığı 580 kullanıyor durum onda da çok farklı değil.
3 ay mining da kullanılmış bir ekran kartı var elimde. Kendisi kolay ısınıyor. 2 el olarak aldım ve kendisi 570.

Geri
Yukarı