2. el bilgisayar donanım fiyatları sıfırdan pahalı

qwelwolf

Centipat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba,

Kendime yeni bir kulaklık alacağım ve bunun için alacağım ürünün sıfır fiyatlarını v.s. araştırdım.
Hadi dedim belki daha yeni olan 2. el bir ilan bulurum web'e göre daha ucuz düşüncesiyle ancak 2.el ilanlara bakınca sıfır fiyatının daha üstüne koyulduğunu gördüm.
En sonunda dayanamadım ve bu fiyatlara koyan herkese yazdım.

Bana dönüşleri "yok öyle bir sıfır fiyat" benim karşılığım ise siteyi paylaşmak oldu. Büyük ihtimalle fiyatı görünce ise dönüşler genelde "benim ürünümün fiyatı bu".

Nasıl bir mantık gerçekten bu kadar mantıksız olamayız :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Kendime yeni bir kulaklık alacağım ve bunun için alacağım ürünün sıfır fiyatlarını v. S. Araştırdım.
Hadi dedim belki daha yeni olan 2. el bir ilan bulurum Web'e göre daha ucuz düşüncesiyle ancak 2.el ilanlara bakınca sıfır fiyatının daha üstüne koyulduğunu gördüm.

Bana dönüşleri "yok öyle bir sıfır fiyat" benim karşılığım ise siteyi paylaşmak oldu. Büyük ihtimalle fiyatı görünce ise dönüşler genelde "benim ürünümün fiyatı bu".

Ya Geçen GTX 1050 Ti Sisteme 7500 TL Diyor Yenisi 9500TL Diyor yok böyle bir şey

Türkiye için geçerli bu dediklerim, herkesin malı kıymetli ülkemizde. Ya rx 580 denen aletin ikinci el ederi max 800-850 Lira, millet sıfırı ile aynı fiyat çekiyor. Bunlardan pörsümüş canı çıkmış ürün alacağıma üç kuruşu daha ekler sıfır alırım. Türkiye'nin ikinci el piyasasını, satıcı karakterini görmek isteyen zaten araba piyasasına baksın. Hiçbir ikinci el sektörünün araba piyasasından farkı yok, herkesin malı sanki en değerlisi.

Arkadaşlar merhaba,

Kendime yeni bir kulaklık alacağım ve bunun için alacağım ürünün sıfır fiyatlarını v.s. araştırdım.
Hadi dedim belki daha yeni olan 2. el bir ilan bulurum web'e göre daha ucuz düşüncesiyle ancak 2.el ilanlara bakınca sıfır fiyatının daha üstüne koyulduğunu gördüm.

Türk halkının fırsatçılığından kaynaklanan bir durum. Technopat'da cidden güzel ilanlar çıkabiliyor. Buraya bakmanızı öneririm.

Dostum haklısın şu an birçok insan 1 lira fazla kazanayım diye normal fiyatından daha fazla fiyat söylüyorlar. Bu devirde kimseye güvenmeyeceksin. Eğer paran var ise benim tavsiyem 0 almaya bak. Çünkü 2.el alırsan 1 ay geçmeden bozulabiliyor.(Ama bazı insanlar 2. el bile olsa çok iyi bakabiliyorlar. Ama o insanlar ile karşılaşmak neredeyse imkansız.)

Laptop alırken bir 2.Ellere bakayım dedim. Sıfır fiyatı 8000₺ adam 2.El de 9200₺e koymuş. Sıfırı daha düşük dedim önce inanmadı link attım düşmüş düzeltirim dedi. 4 ay geçti üzerinden. Hala aynı fiyat. Komik olan 2.El yurtdışından gelme. Garantisiz.

Dostum haklısın şu an birçok insan 1 lira fazla kazanayım diye normal fiyatından daha fazla fiyat söylüyorlar. Bu devirde kimseye güvenmeyeceksin. Eğer paran var ise benim tavsiyem 0 almaya bak. Çünkü 2.el alırsan 1 ay geçmeden bozulabiliyor.(Ama bazı insanlar 2. el bile olsa çok iyi bakabiliyorlar. Ama o insanlar ile karşılaşmak neredeyse imkansız.)
Elektronikten anlayan birisiyim, 2. el olarak bilgisayarımı parça parça toplamıştım 2 yıldır 1 kez toz temizliği bile yapmadım veya format atmadım, hala kullanmaktayım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı