2. el ekran kartı alırken hangi testler yapılmalı?

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
2. el ekran kartı satın aldığımda sorunlu olup olmadığını nasıl test edebilirim? Program falan var mıdır?

Dostum garantisi en az 1 yıl olsun. Birkaç program var. Ben alırken yapmıştım ama şuan hatırlamıyorum. Kartın üzerindeki vidaların açılmamış olduğuna dikkat et. Msi gtx 1080 gaming x aldım ve 6 aydır sorunsuz kullanıyorum. Garanti olup kartın içi açılmamış ise pek sorun çıkacağını sanmıyorum. Sıkıntı olursa garantiye yollarsın.

Ekranda yırtılma yapıyormu diye bak. Gpu arızalı olma olasılığ oluyor. (Rx570 kullancısıyım monitörüm FreeSync olmasına rağmen yırtılma yapıyor diye garantiye gönderdim Gpu arızası nedeniyle oluyormuş.) Servis öyle dedi ben değil:)

2. el ekran kartı satın aldığımda sorunlu olup olmadığını nasıl test edebilirim? Program falan var mıdır?
Furmark + GpuZ ve Oyun Testleri. Furmarkda Stress testine sok aynı zamanda gpu Z açık olsun Furmarkda ısı voltaj ve diğer bir kaç detay var GpuZ de ise çok daha detay mevcut ve GpuZ log tutuyor istatislikte ki değerler sabit olmalı gpu z de ve ısı voltaj güç kullanımına bak sonra oyunlara geç oyunda herhangi bir sorun var mı Crash mavi ekran vs oyun içi fps ve diğer değerlere bak.

Arkadaşlar EVGA GTX 970 sipariş ettim, net olarak hangi testler uygulamalıyım sorunsuz olduğunu anlamak için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı