İkinci El Ekran Kartı Alırken Hangi Testler Yapılmalı?

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Daha önceden de açtığım konuda söylemiştim bütçemin el vermemesi sebebiyle sıfır ekran kartı almaktan vazgeçtim 600 lira civarında kart arıyorum.
İkinci el ekran kartı alırken mining yapılmamış olması dışında dikkat etmem gereken hususlar nedir?
Ürün sahibinden hangi testlerin sonuçlarını istemeliyim?

Sahibinden istemek yanlış olur senin yapman en iyisi. Ek olarak mining yapılıp yapılmadığını da anlayamazsın. Fiziksel olarak bak herhangi bir hasarı var mı, güç girişlerini kokla yanık kokuyor mu, FurMark stres testi yap kaç dereceye çıkıyor, programda/bilgisayarda kapanma vs oluyor mu diye.

Genelde AMD ekran kartları mining için kullanılır. Bence siz satıcıya da dikkat edin öyle 1500 ilanı ekran kartı olan adamdan ekran kartı almayın. Muhtemelen madencidir. Nvidia kartlarına yönelmekte fayda var ama bu demek değil ki onda da mining hiç yapılmıyor. @tugoli dediği testleri yapma imkanınız varsa yapın.

Sahibinden istemek yanlış olur senin yapman en iyisi. Ek olarak mining yapılıp yapılmadığını da anlayamazsın. Fiziksel olarak bak herhangi bir hasarı var mı, güç girişlerini kokla yanık kokuyor mu, FurMark stres testi yap kaç dereceye çıkıyor, programda/bilgisayarda kapanma vs oluyor mu diye.

Bulunduğum şehir dışından alırsam sahibinden isterim diye düşündüm. Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Zcash ve Eth bütçe riglerinde Nvidia ekran kartları çok kullanıldı. Bende şahsen madencilik yaptım zaten. Madencilik yapılan kart alınır ama Amd ise önermem. Nvidia ise normal piyasasından %25-30 daha düşüğe satılıyor zaten. 850 tl'e 1060 satılıyordu geçen ay.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı