2.el ekran kartı alırken mining yapıldığı nasıl anlaşılır?

Kesin olarak anlayamazsın, belirtileri olur ama. Çok yüksek sıcaklıklar, hızlı yükselen sıcaklıklar, sorun çıkartmaya başlayan fanlar, aşırı kirli kartlar.

Attığınız site güvenilir mi hocam? Diğer sitelerde de genelde kutusuz satılıyor onların da mining kart olduğu söyleniyor.

Hayır kendi şehrimde.

Sırf kendi şehrinde diye absürt fiyatlara alma bu kartı. Param Güvende ile alabilirsin olacak en kötü seneryoda verdiğin hizmet bedeli yanar o kadar ben onlarca alışveriş yaptım hiç sorun çıkmadı.

İkinci el 3070 Ti satılıyor şuan 9-10K arası. İkinci el 2060 için 5K cidden fazla ki mining riski olduğunuda belirtmişsiniz. Bence başka kartlara yönelmeniz daha makul. İlla sıfır alın demiyorum fakat temiz ikinci el daha yüksek model alınabilir.

Fiyatı biraz daha kırmaya çalışın 5000TL fazla o karta. Yada üstüne ekleyip 3060Ti tarzı bir kartta alabilirsin. Mining yapıldığını anlamak imkansıza yakın ama genelde testlerde kartın aynısıyla karşılaştırdığınızda sıcaklıkları yüksek fan hızları yüksekte çalışıyorsa bu bir işaret olabilir. Fanların çalışırken normalden fazla gürültülü olduğu da mining yapıldığını gösterebilir.

Teknik servislerde anlıyorlar sanırım. Belli bir uygulama var. Kaç saat çalıştığını ölçüyor. Yada ben mi yanlış biliyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı