Ekran kartının mining yapıldığı nasıl anlaşılır?

Bütçe
20000

magalegule

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU:Ryzen 5 5600 GPU:RX 6800 XT MERCURY MOTHERBOARD:ASUS PRİME B550-MK RAM:2x8 D41 TUF ALLIANCE RGB 3200 MHZ PSU:FSP HYDRO GSM LİTE PRO 750 WAT 80+GOLD SIVI SOĞUTUCU:GAMEPOWER SKADİ 240 ARGB
Meslek
Öğrenci
Sahibinden Param Güvende'yle ekran kartı alacağım fakat bunu hangi testler ile anlarız?

Son düzenleyen: Moderatör:
20K bütçe ile niye Sahibinden üzerinden alıyorsunuz ki?

Dostum insanlara yüzlerce kez söyledim ama mining yapılması problem değil. Oyun oynamak ile aynı şey, sonuç olarak yüke giriyor. Öncelikle FurMark testi yaptırın ve bize yollayın sıcaklık değerlerini ve skorunu inceleyelim. Bunlarda problem yoksa mining yapılması falan önemli değil.

Ayrıca arkadaşlar haklı, o kadar bütçe ile gidip sıfır RTX 3080 Ti veya RX 6900 XT alabilirsiniz.

Tabii ikinci el bakarsanız 3090 alma şansınız olur. Mesela:

Son düzenleme:
  1. Satıcının diğer sattığı ürünlere bakın. Birden fazla ekran kartı satıyorsa mining ihtimali yüksek.
  2. Ekran kartı sökülmüş mü diye kontrol edin. Etiketleri sökülmüş veya yeri değiştirilmiş olabilir.
  3. Fanlar çok eskiyse çok kullanılmış demektir. Tam tersi yeni gibi duruyorsa da değiştirilmiş olma ihtimali var.
Ekran kartı almadan önce FurMark ve oyun testi yapınız. Bu testleri yapmadan ekran kartı alınmaz bana göre.

Dostum insanlara yüzlerce kez söyledim ama mining yapılması problem değil. Oyun oynamak ile aynı şey, sonuç olarak yüke giriyor. Öncelikle FurMark testi yaptırın ve bize yollayın sıcaklık değerlerini ve skorunu inceleyelim. Bunlarda problem yoksa mining yapılması falan önemli değil.

Ayrıca arkadaşlar haklı, o kadar bütçe ile gidip sıfır RTX 3080 Ti veya RX 6900 XT alabilirsiniz.

Tabii ikinci el bakarsanız 3090 alma şansınız olur. Mesela:

18 300 de gamerock OC Palit 3090 buldum ondan suphelendiğim için açtım konuyu kutu faturalı 1 yıl garantili.

18 300 de gamerock OC Palit 3090 buldum ondan suphelendiğim için açtım konuyu kutu faturalı 1 yıl garantili.

Genelde o fiyata 3090 satış yapanlar dolandırıcı çıkıyor. Bayağı da uğraştırıyor sonrasında. Size boş kutu bile gönderebilir bilinmedik bir satıcı.

Geri
Yukarı