2.el ekran kartı alırken neye dikkat edilmeli?

emreakgul

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. sahibinden.com'dan 3000 serisi ekran kartı alacağım, nelere dikkat etmem gerekiyor? Soğuk lehim muhabbeti yeni kartlarda da oluyor mu eskilerde mi daha yaygın?

Kartın içi açılmış mı? Ağır yükte maksimum ulaştığı sıcaklıklar nedir? Kaç senedir kullanılıyor vs.. gibi şeylere bakıyorum ben genel olarak.

Merhaba. sahibinden.com'dan 3000 serisi ekran kartı alacağım, nelere dikkat etmem gerekiyor? Soğuk lehim muhabbeti yeni kartlarda da oluyor mu eskilerde mi daha yaygın?
Bence satıcıdan evdeki sisteminin videosunu iste; işte sistemini tanıtsın kartı tanıtsın filan. Neden mi? Eğer sistemini tanıtıyor ise oyun için kullanılmış olma olasılığı %90 oluyor bu durumda madencilik olasılığı azalıyor ve kart temiz kalmış anlamına gelebiliyor. Tavsiye ederim.

Bence satıcıdan evdeki sisteminin videosunu iste; işte sistemini tanıtsın kartı tanıtsın filan. Neden mi? Eğer sistemini tanıtıyor ise oyun için kullanılmış olma olasılığı %90 oluyor bu durumda madencilik olasılığı azalıyor ve kart temiz kalmış anlamına gelebiliyor. Tavsiye ederim.

Al satçıyım dedi gidince test yapabileceğini de söyledi.

Piyasadaki 3000 serisi kartları çoğu mining çıkışlıdır diye düşünüyorum. Çoğu bunu söylüyor, bir kısmı söylemiyor.
Adam pad, macun bakımı yapıldı garantisi devam ediyor, diyor. :) Komediya, sen onları yapmak için kartı açman lazım, kartı açtın mı daha garanti mi kalır. Birde işin diğer yüzü var, bakımları yapılmadan mining yapılmış olanları var. İlk furmark testinde sıcaklık normal gibi gelir ama ya kısa bir süre sonra macun ve pad değişmesi gerekirse nasıl olacak. Garantisi devam ediyorsa servise göndereceksin bunun için, artık kaç günde yapılır gelirse.
Bir diğer nokta sıfır adı altında satış yapan bazı kişileride gördüm, adını arattığımda hiçde masum olmadıklarını gördüm. Bunlar birde mağaza satışı yapıyorlar valla..
Uzun bir süre araştırdım ama işin içinden çıkamadım bu ikinci el mevzusunda.
Servis, cihazın ne kadar çalıştığını görüp garanti dışı bırakabilme durumlarıda oluyormuş.
Bugün bu kategoride paylaştığım konuya gir, orada güzel bilgiler var.

Geri
Yukarı