2. el ekran kartı tavsiyesi

Arkadaşların dediği gibi AMD F/P olarak güzel ama NVIDIA daha kaliteli geliyor ucundan da olsa RTX kullabilmek iyi gibi, bunun haricinde mining olasılığı da artıyor tabii.

Dostum ya yazdıklarımı dikkatli okumuyorsun ya da işine gelmiyor. 6000-7000 serisinde WattMan yok diyorum bana RX570le WattMan alan birinin açtığı konuyu atıyorsun...

Bir arkadaş RX 6700 XT ile WattMan yediğini söylüyordu.

2060 4500-5000TL civarında, RX6600 ise 5000TL'ye çok rahat bulunabiliyor. 4500TL 2060'a vermektense 500TL daha fazla verip hem daha güncel hem çok daha performanslı olan RX6600 almak daha mantıklı. 2060 alma devri kapandı artık, bu fiyatlara çok daha performanslı ve güncel kartlar bulunabiliyor.
2 hafta önce 4500TLye RX6600 sattım tertemiz garantili, yani zorlarsa araştırırsa bulabilir, olmadı 300-500 daha koyar yine alır RX6600ü. Nvidia 2060 alınmaz bu saatten sonra eski kart.

Arkadaşların dediği gibi AMD F/P olarak güzel ama NVIDIA daha kaliteli geliyor ucundan da olsa RTX kullabilmek iyi gibi, bunun haricinde mining olasılığı da artıyor tabii.

Hocam 2060-3060 gibi kartlarda RTX kullanamayacaksın ki zaten, RTX açsan 20FPS alacaksın, hadi DLSS de açtın 60'a çıktı FPS'in, yine iki tane yansıma görmek için 120-130FPS de oynamaktan vazgeçip 50-60FPS'lerde oynamak mantıksız. Hele 2060 için hiç konuşmuyorum, RTX bir kart olarak bakmıyorum ben 2060'a. Yüksek seviye kartlarda açılır tabii ki ancak giriş seviyesi kartlarda gereksiz.

Hocam 2060-3060 gibi kartlarda RTX kullanmayacaksın ki hocam, RTX açsan 20FPS alacaksın, hadi DLSS de açtın 60'a çıktı FPS'in, yine iki tane yansıma görmek için 120-130FPS de oynamaktan vazgeçip 50-60FPS'lerde oynamak mantıksız. Hele 2060 için hiç konuşmuyorum, RTX bir kart olarak bakmıyorum ben 2060'a. Yüksek seviye kartlarda açılır tabii ki ancak giriş seviyesi kartlarda gereksiz.

Evet o da doğru, o zaman kesin bir cevap olarak şöyle diyeyim, Valorant tarzı oyunlar oynayacağım yani GPU gerekmiyor çok ama alabileceğim 4 bin bandında en iyi GPU ne olacaktır?

Evet o da doğru, o zaman kesin bir cevap olarak şöyle diyeyim, Valorant tarzı oyunlar oynayacağım yani GPU gerekmiyor çok ama alabileceğim 4 bin bandında en iyi GPU ne olacaktır?

Açıkçası almışken iyisini almanız taraftarıyım. Şu an Valorant dışında oyun oynamıyor olmanız 1 sene sonra da oynamayacağınız anlamına gelmez. Gerekirse birkaç hafta daha bekleyip para biriktirin ama 500TL farkla RX6600 gibi daha güncel, daha uzun ömürlü ve çok daha güçlü bir kart varken diğer kartlara para vermeyin. Ama diyorsanız ki yok ben bütçemi fazla zorlamayayım, o zaman 1660 veya 2060 bakılabilir ancak söylediğim gibi 500TL az ödemek için birçok şeyden vazgeçmiş olursunuz.

Hocam bence 2. Eli boşverin. Ya biraz daha paraya kıyıp sıfır alın yada alacağınızdan az daha ucuz bi ekran kartı alın. 2. Elde mining olayları çok oluyor. Bu riske girmeyin bence

Hocam bence 2. Eli boş verin. Ya biraz daha paraya kıyıp sıfır alın ya da alacağınızdan az daha ucuz bir ekran kartı alın. 2. Elde mining olayları çok oluyor. Bu riske girmeyin bence

Konu sahibi 4000 TL üstüne çıkacağını sanmadığını söylemişti o yüzden bu bütçede sıfır alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı