2.el elektro gitar alınır mı?

Smaug8

Hectopat
Makaleler
1
2.el elektro gitar almak istiyorum ama aklımda birkaç soru var.

1)2.el elektro gitar alınır mı?

2)Alırken nelere dikkat etmek lazım?

3)Elektro gitar mı yoksa başka bir gitar mı almalıyım?

4)Önerdiğiniz model veya marka var mı?

5)Onun yerine morin khuur almak mantıklı mı?

1) Gitarın herhangi bir deformesi yoksa, bir sıkıntısı yoksa elbette.

2) Sağlam mı, bir yerinde çatlaklar var mı, manyetikler/potanslar/burgular sağlammı diye bakabilirsin

3) Sana kalmış, tarzına göre.

4) Eğer blues, alternatif rock, jazz, gibi bir tarzın varsa Gibson ve Fender modellere bütçen düşükse bu markaların çıkardığı modellerin alternatif markalarının gitarlarını alabilirsin. Metal, Hard Rock gibi bir tarzın varsa Ibanez, Cort, ESP ve PRS'in bazı modellerini tercih edebilirsin.

5) Sana kalmış. Hangi müzik aletini çalmak istiyorsan onu al.

1) gitarın herhangi bir deformesi yoksa, bir sıkıntısı yoksa elbette.

2) sağlam mı, bir yerinde çatlaklar var mı, manyetikler/potanslar/burgular sağlammı diye bakabilirsin.

3) sana kalmış, tarzına göre.

4) eğer blues, alternatif rock, jazz, gibi bir tarzın varsa Gibson ve Fender modellere bütçen düşükse bu markaların çıkardığı modellerin alternatif markalarının gitarlarını alabilirsin. Metal, hard rock gibi bir tarzın varsa Ibanez, cort, ESP ve Prs'in bazı modellerini tercih edebilirsin.

5) sana kalmış. Hangi müzik aletini çalmak istiyorsan onu al.

Hayatımda hiç gitar çalmadım ve özel ders almayı düşünmüyorum şu anlık malum pandemi falan kendim internetten ögrenebilir miyim?

Hayatımda hiç gitar çalmadım ve özel ders almayı düşünmüyorum şu anlık malum pandemi falan kendim internetten ögrenebilir miyim?
Ben de gitar dersi almadım. İnternet tabi ki çok büyük katkı sağlayacaktır ama kendin de üstüne koyarak öğrenebilirsin. Çeşitli egzersizler yap, parçaları kendin çıkarmaya çalış. Elin ensturmana ısınsın.

1) gitarın herhangi bir deformesi yoksa, bir sıkıntısı yoksa elbette.

2) sağlam mı, bir yerinde çatlaklar var mı, manyetikler/potanslar/burgular sağlammı diye bakabilirsin.

3) sana kalmış, tarzına göre.

4) eğer blues, alternatif rock, jazz, gibi bir tarzın varsa Gibson ve Fender modellere bütçen düşükse bu markaların çıkardığı modellerin alternatif markalarının gitarlarını alabilirsin. Metal, hard rock gibi bir tarzın varsa Ibanez, cort, ESP ve Prs'in bazı modellerini tercih edebilirsin.

5) sana kalmış. Hangi müzik aletini çalmak istiyorsan onu al.

Metal için öneriniz nedir? Model olarak 2000 TL'ye kadar bütçem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı