2. el Full HD laptop önerisi

kaankya

Decapat
Merhabalar, örnek olarak Hometech 700C gibi metal kasa, Full HD ekran ince bir laptop arıyorum. Modlu Windows 8.1 - 10 veya Linux kurup sadece seyahatlerimde sahibinden ve Letgo'ya ilan girmek ve film izlemek için kullanacağım. Bu yüzden Celeron N3350 tarzı düşük işlemcili ucuz fiyatlı bir şey arıyorum. Metal kasa önemli bir etken değil. Boyut olarak 1. tercihim 14/14.1 inç 2. tercihim 15.6 veya 13.3 olabilir. Depolama önemli değil, kendim takarım.

Toplayarak söylemek gerekirse;
14 inç civarlarında boyut.
1920*1080 Full HD ekran.
En az 5-6 saat batarya ömrü.
İşimi görecek bir işlemci Intel Core Duo bile olabilir bu saydığım özellikler olduktan sonra.
Eski bir laptop olabilir aklına bir model gelen biri varsa 2. elden bulur ben testini yapar alırım.

Söylediğim Hometech tam aradığım laptop aslında 1000TL civarlarında da bulunuyor ama akıl akıldan üstündür, bir danışmak, öneriler almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam arabada kullanacaksanız 200-300 TL'ye inverter alın arabada şarj edin. 5-6 saat dayansın deyip gidip 1.3K'lık laptopa 1.7k vermeyin batarya için.

Hocam arabada kullanacaksanız 200-300 TL'ye inverter alın arabada şarj edin. 5-6 saat dayansın deyip gidip 1.3K'lık laptopa 1.7k vermeyin batarya için.

Mesaj için teşekkürler hocam, şimdi mesela otelde kalırken veya evimde yatağa uzanıp film izleme rahat rahat araştırma yapma vs. gibi konforundan da yararlanmak için arıyorum bir yandan, bir yandan da işlerim gereği hem Linux kurar hızını yükseltmiş hem de Linux'u kullana kullana öğrenip işlerime katkı yaparım diye aklımda fikirler var.

Mesaj için teşekkürler hocam, şimdi mesela otelde kalırken veya evimde yatağa uzanıp film izleme rahat rahat araştırma yapma vs. gibi konforundan da yararlanmak için arıyorum bir yandan, bir yandan da işlerim gereği hem Linux kurar hızını yükseltmiş hem de Linux'u kullana kullana öğrenip işlerime katkı yaparım diye aklımda fikirler var.

Anladım hocam. Bir de şöyle bir seçeneğiniz var. Bataryası veya batarya ömrü bitmiş laptop alıp sıfır batarya alabilirsiniz.

Anladım hocam. Bir de şöyle bir seçeneğiniz var. Bataryası veya batarya ömrü bitmiş laptop alıp sıfır batarya alabilirsiniz.

Aynen ben de onu düşünüyorum o yüzden eski bir model aklında olan varsa yazabilir demiştim, Full HD ve ince hafif gövdeli bir adet bulamadım pek eski nesil bir laptop, 1 tane Hometech 700C var 6 saat bataryası giden 1.18kg ince Full HD IPS ekran 13.3 1200TL'ye indirdi fiyatı kutulu vs. onu almak sanırım en mantıklısı olacak gibi duruyor.
Bütçeyi yükselttim görüşümü değiştirdim 2 3 4K ekranlı bir laptop bakıyorum 2.5 3 arasında 2 alternatifim var ancak Dell xps tarzı önerileriniz varsa 3.5a kadar bütçeyi çıkarabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı