2.el G4 alınır mı?

Ender Gülen

Hectopat
Daha fazla  
Bu telefonu 2. el olarak 450 TL'ye alacağım. H815 model alacağım ve sizce bu parayı hak eder mi? Bir de 2. el telefon alırken nelere dikkat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
G4'ü üç haftalık bir süreçte kullanmıştım. Kullandığım süreçte herhangi bir kullanım sorunu veya ghost touch, ghost screen gibi durumları yaşamadım. Fakat bu modelde de kronik sorunların olduğunu söyleyenler var. Bu konuda araştırma yapıp yorumları incelemeni öneririm. Fakat belirttiğim gibi kullandığım süreçte gerek kamerası, gerek performansı güzeldi. Hatta kamerası çok güzeldi diyebilirim.

Tanıdığın birisi ise almanda sıkıntı olmaz ama bilmediğin kişiden alacaksan ve kronik sorunları varsa sıkıntı olabilir. Aldığında dokunmatik hissiyatını kontrol edin. Orijinal panel olup olmadığını anlayabilirsin. Sararma var mı, kurcaladığın süreçte batarya yüzdelik olarak ne kadar azaldı, oyun açtığında ısınma çok mu. Kamera lenslerinde çizik var mı. Görüntü nasıl. Bunun gibi kısımlara bakın.

Ayrıca günümüzdeki durumlardan dolayı bilmediğiniz kişinin ikinci el telefonlarını almayın derim, istediğin kadar telefon temiz olsun.

Kronik sorunlarının olduğunu söyleyenler var değil bu sorunlar var zaten. G4 ekran ve kamera olarak çok iyi bir model. Ancak sorunları nedeniyle almak yürek ister, LG bu konuda meşhur bir firma. En azından alacaksan garantili olmasına dikkat et, sonra cihaz elinde kalır sorun çıkarsa.

Kronik sorunu çok olan bir telefon. Açılırken takılıp kalma, açılmama(bootloop), ghostscreen vs vs. Garantisi yoksa kesinlikle almamanı tavsiye ederim. Cihaz güzel ama elinde patlayabilir. 450'de olsa boşa vermiş olursun paranı çöpe gider. Ama öğrenebilirsin serisini öğren 607k ve üstü serilerde sorun yok diye biliyorum.

Bence alabilirsin eğer garantisi var ise. Hatta kaçırma derim. 450TL çöp telefon almak yerine bunu almak daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı