Çözüldü 2. el GTS540 sonuçları normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tentex

Picopat
Daha fazla  
Evet 2. el aldım arkadaşımdan aldım iade etme şansım var ama ben size sormak istedim. Şimdi ekran kartımın özellikleri bu;

1713796545828.png

Bir de bu ekran kartı gayet güzel 350 TL verdim. Sizce değer mi ve iade etmeli miyim?

Çözüm
Bir de bende işlemci AMD Athlon II X4 640 (4x) var bu ekran kartını besler mi?

Uyumluluk açısından teknik bir problem yok. İşlemciniz AM3 soketiyle uyumlu ve 95W TDP değerine sahip, uygun bir soğutma sistemi ile tamamdır. 👍🏼

Peki tamamdır. FurMark testi yapayim mi?

Eğer sistem soğutman yeterliyse, FurMark testini yapabilirsin. Ancak, bu işlem sırasında sistem sıcaklıklarını yakından izlemelisin ve sıcaklıklar çok yüksek seviyelere ulaşırsa testi durdurmalısın. Yani şöyle diyeyim, eski bir sistemde bu tür bir test bazı riskler taşıyabilir. Dikkat et yaparsanda eğer.
Evet 2. el aldım arkadaşımdan aldım iade etme şansım var ama ben size sormak istedim. Şimdi ekran kartımın özellikleri bu;

Eki Görüntüle 2175700

Bir de bu ekran kartı gayet güzel 350 TL verdim. Sizce değer mi ve iade etmeli miyim?

FurMark testi yaptınız mı?

Eki Görüntüle 2175700

Normal bu değerler bir sıkıntı yok.

Peki fakat bu Zotac üretimli TechPowerUp'da farklı değerler Zotac'ın sitesinde farklı değerler hangisine güvenmeliyim?

TechPowerUp: NVIDIA GeForce GTS 450 Rev. 2 Specs
Zotac: GTS 450 | ZOTAC (Zotac'ın sitesindeki tek DVI girişli fakat bendekinde çift DVI var)

Ekran kartı üreticileri, çeşitli modellerde ufak değişiklikler yapabilirler. Örneğin, aynı GTS 450 modeli farklı bellek kapasiteleri, saat hızları ve bağlantı seçenekleri ile piyasaya sürülmüş olabilir. Görselinizdeki TechPowerUp uygulaması, bilgisayarınızdaki donanımı otomatik olarak tanıyıp, o anki sistem özelliklerinizi yansıtan bilgileri sunar. Eğer ekran kartınızda iki adet DVI bağlantısı varsa ve bu TechPowerUp yazılımında gözüküyorsa, o zaman bu bilgiye güvenebilirsiniz. Zotac'ın web sitesindeki bilgiler genel üretim özelliklerini temsil edebilir ve özel serileri veya hafif modifikasyonları içermeyebilir.

Bence sıkıntı yok yani.

Ekran kartı üreticileri, çeşitli modellerde ufak değişiklikler yapabilirler. Örneğin, aynı GTS 450 modeli farklı bellek kapasiteleri, saat hızları ve bağlantı seçenekleri ile piyasaya sürülmüş olabilir. Görselinizdeki TechPowerUp uygulaması, bilgisayarınızdaki donanımı otomatik olarak tanıyıp, o anki sistem özelliklerinizi yansıtan bilgileri sunar. Eğer ekran kartınızda iki adet DVI bağlantısı varsa ve bu TechPowerUp yazılımında gözüküyorsa, o zaman bu bilgiye güvenebilirsiniz. Zotac'ın web sitesindeki bilgiler genel üretim özelliklerini temsil edebilir ve özel serileri veya hafif modifikasyonları içermeyebilir.
GPU-Z'de Çıkışları gözüküyormu bilmiyorum gözüküyorsa nasıl görebilirim?

Bence sıkıntı yok yani
Birde bende işlemci AMD Athlon II X4 640 (4x) var bu Ekran kartını beslermi?

Yeni konular

Geri
Yukarı