2. el RX580 fiyatı normal mi?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar, elimde GTX960 2 GB modeli var. Özellikle VRAM noktasında beni sıkıntıya soktuğu için 2.el RX580 bakıyorum. Yaşadığım şehir Kayseri. Sorun şu ki Kayseri'de şu ana uygun fiyatlı RX580 ve onun dengi kartlar pek yok. Olanlarda azıcık daha koyar sıfır kart alırım cinsinden fiyatlar koyuyor. Dün akşam gene Letgo ya bir gireyim bakayım dedim ve bu ilanı gördüm. Birden aşırı sinirlendim. Ve adama gördüğünüz türden mesajlar yazdım. Tabi arkadaş beni engelledi. Yani haksız mıyım yoksa haklı mıyım bilemedim. Bir de bunun dışında diğer sattığı şeyler var. Hani RX580 var sattığı RX570 fiyatına. Siz bu konuda ne düşünüyosunuz?

resim_2020-12-27_153725.png

Ekran Görüntüsü (429).png

Cidden artık onu düşünüyorum. Artık bir şekilde para çıkarıp GTX1650S almayı planlıyorum sıfır.
Rx580 kullanıyorum. Render fln alacaksanız Nvidia AMD den önde. Eğer oyun oynayacaksanız yine önde. Geçenlerde Batman Arkham City oynadım ekran kartım Nvidia olmadığı için Physx teknolojisini açamadım. Açtığımda 20 fps aldım. Oyunun sistem gereksinimleri GTX 570. 7 sene öncesinin ekran kartı. Ben sizin yerinizde olsam gtx 1650s alırdım. 580 in abartılacak bir kısmı yok.

Bütçeniz nedir?

Hocam o mevzu işte bayağı karışık. Dediğim gibi bende GTX960 var. Onu satıp üstüne para koyup 2.el RX580 almayı planlıyorum 1300TL'ye falan. Tabi kartımı aktif olarak kullanıyorum. O yüzden takas artı nakit yapacak birilerini arıyordum. 2.el bakmamın bir nedeni de bu. Tabi evdeki hesap çarşıya uymadı. Artık aldığım bursu birkaç ay biriktireceğim. O ara kendi kartımı da satarım. En ucuz GTX1650S i alırım muhtemelen.

Son düzenleme:
Hocam o mevzu işte bayağı karışık. Dediğim gibi bende GTX960 var. Onu satıp üstüne para koyup 2.el RX580 almayı planlıyorum 1300TL'ye falan. Tabi kartımı aktif olarak kullanıyorum. O yüzden takas artı nakit yapacak birilerini arıyordum. 2.el bakmamın bir nedeni de bu. Tabi evdeki hesap çarşıya uymadı. Artık aldığım bursu birkaç ay biriktireceğim. O ara kendi kartımı da satarım. En ucuz GTX1650S i alırım muhtemelen.
RX 580 pek yatırım yapılası kart değil artık. 1650S veya 5500XT öneririm. 2. el piyasasına biraz daha bakının. Sahibinden'e falan da bakabilirsiniz.

RX 580 pek yatırım yapılası kart değil artık. 1650S veya 5500XT öneririm. 2. el piyasasına biraz daha bakının. Sahibinden'e falan da bakabilirsiniz.

RX580'i ben 8 GB VRAM'den dolayı istiyordum. Zaten hep 8 GB olan versiyonlarına baktım. Dediğiniz kartlar ise Kayseri'de yok şu an. Olanlarda alınmaz. İlerleyen güzlerde uygun bir şey çıkmaz ise dediğim gibi Sıfır kart almaya odaklanacağım.

Geri
Yukarı