2. El GTX 1060 Sistem

Taha Kacar

Kilopat
Merhabalar, 5000 liralık bir bütçe ile; Zotac GTX1060 AMP! EDITION GDDR5 6GB 192Bit NVidia GeForce DX12 Ekran Kartı
MSI B150 GAMİNG M3 ANAKART ddr4
16 GB GSKILL RAM DDR4
Asus VG248QE 144HZ 24 İNÇ 1MS 3D Monitör
128 GB SSD
1 TB HDD
750W GÜÇ KAYNAGI 80plus
İ5 6600K İŞLEMCİ intel 3.50 GHz
Rampage Oyuncu kasası-Mavi LED kasa fanlı
XIGMATEK KULE ISLEMCİ FANI-kırmızı Ledli

Bir sistem alacağım 2. el. SSD disk, kule işlemci fanı, mavi LED'li kasa fanı, 8GB RAM. Bunlar 2-3 ay önce alınmış, monitör ve ekran kartı 7 ay önce, anakart, işlemci ve 8GB RAM 1 sene önce alınmış. Dış kasa sıfır ama takas yaptığı için fatura yokmuş, aynı şekilde PSU'nun da faturası yokmuş fakat iyi bir PSU denildi. Ayrıca yanında 350-400 TL değerinde oyuncu sandalyeside alacağım. Oyuncu toplama bilgisayarların çabuk yıpranacağını düşünmüyorum bu sebeple 2. ele yöneliyorum ve sorduğum zaman overclock yapmayı bilmediğini ve yapılmadığını öğrendim. Güvenilir bir kişi gibi duruyor kendisi. Şimdi sorularım şu, hafta sonu kişinin yanına gideceğim test edeceğim. Nelere dikkat etmeliyim ve nasıl test etmeliyim? Alacağım sistem ile vereceğim para mantıklı ve doğru bir karar mıdır sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı