2. el GTX 1660 Super Gaming X ne kadar eder?

Ne işse böyle denilen her kart ağır miningli çıkıyor sözüm meclisten dışarı.

Her şeyim üzerine yemin edebilirim. Kartı aldığımdan beri kasa ya dahi takmadım. İşlemci ve anakart aldım. Kalan parçaları da alabilirsem kasa dizerim. Alamazsam da satarım. Nasılsa zamanında ucuza almıştım. Ama gidip de fırsatçılara 2-3 bin lira ya yedirmem bu kartı, sitede ki çoğu kişi abartıyor ama bu kart yeni nesil tüm oyunları gayet de akıcı oynatacak bir kart, en azından bana yeter
Dostum Gaming X modeli olması çok bir fark yaratmıyor zaten. Önceki mesajımda paylaştığım sistem ile demeye çalıştığım şey, senin o karta koyduğun satış fiyatının aynı fiyatına, aynı GPU ile tam kasa alabiliyoruz. O zaman neden birisi sana o ücreti ödemek istesin? Ayrıca hiç kullanmamış olman bir fark yaratmıyor. İstersen mağazadan al direk getir ama fatura kesemeyeceğinden ötürü 2.el o parça.
Sistem diziyoruz o fiyata, Gaming X, TUF modelinden bile daha kötü. Hayırlı satışlar. RTX 2060 4000TL bandına düştü 7000TL 1660 Super komikmiş, elinizde çürür benden demesi. Ha bir de fatura kesmeyecekseniz, hiç kullanmış olmamanıza rağmen o ürün ikinci el. Garantisi bitiyor bilginizle.
Ürünün 2,5 yıl garantisi devam ediyor.Ayrıca tuf modelinden falan kötü diyosun da , bu kartın en bitmiş hali bile , günümüzde ki tüm oyunları yüksek ayarda rahatça oynatır.Bu kart öyle küçümsenecek bir kart değil , tamam rtx kıyaslaması yapmıyorum fakat öyle 2-3 bin TL ye satılacak hurda bi kartta değil.Bi de el değmemiş kart bu , git 7 bin lira ya nasıl sistem diziyosan diz bakalım.Gtx 1050 ti bile 5 bin lira olmuş . senin 7 bin tl ye hazır dizilmiş alacağın kasanın çokta iyi olacağını sanmıyorum
Amazon Japonya'da yanlış görmediysem sıfır bir model 3600 TL idi. 2. el piyasası baktığım kadarıyla sıfır fiyatının da üstü, o sebepten aklınızdaki sayıları yazmaktansa pas geçiyorum, kendiniz bir fikir üretirsiniz. Türkiye'de sıfır satan yerler genelde bakkal diyebileceğimiz bilgisayarcılar, zaten birkaç yer var, işin içine katmıyorum onları.

Kart alım satımı durma noktasına geldi arkadaşın da dediği gibi, belli birkaç sitede gezinerek bunun farkına varabilirsiniz. Satmanın bir yolunu bulsanız da bu fahiş fiyatlardan asla yeni kart alamazsınız. Haziran sonu gibi ETH miningi bitince bunun kadar kâr getiren farklı bir coin çıkmazsa veya devlet el atarsa 2. el piyasası düzelir gibi. RX 580'leri 4500-5000 TL'ye koymuşlar, şaka gibi. Mining yapan biri olsa bile alır mı sence? Kuşkusuz ki hayır. Gerçi miningciler de satmaya başladı sanırım, Edirne gibi ufak bir yerde 3200 TL'ye RX 570 8GB buldum veya miningden vazgeçti arkadaş, kim bilir :) Kısacası zorunda değilseniz ne kadar ediyorsa etsin satmayın, yedek kart varsa ne ala, kurtulun. Fırsat bu fırsat.
Türkiye gibi bir ülke de , ikinci el ve ya değil , fiyatı artan şeylerin , geri düşeceğine gerçekten inanıyor musun ? Kardeşim bu ülke de fiyatı artan hiç birşey düşmedi , düşmezde

Son düzenleme:
Her şeyim üzerine yemin edebilirim. Kartı aldığımdan beri kasa ya dahi takmadım. İşlemci ve anakart aldım. Kalan parçaları da alabilirsem kasa dizerim. Alamazsam da satarım. Nasılsa zamanında ucuza almıştım. Ama gidip de fırsatçılara 2-3 bin lira ya yedirmem bu kartı, sitede ki çoğu kişi abartıyor ama bu kart yeni nesil tüm oyunları gayet de akıcı oynatacak bir kart, en azından bana yeter

Ürünün 2,5 ay garantisi devam ediyor.Ayrıca tuf modelinden falan kötü diyosun da , bu kartın en bitmiş hali bile , günümüzde ki tüm oyunları yüksek ayarda rahatça oynatır.Bu kart öyle küçümsenecek bir kart değil , tamam rtx kıyaslaması yapmıyorum fakat öyle 2-3 bin TL ye satılacak hurda bi kartta değil.Bi de el değmemiş kart bu , git 7 bin lira ya nasıl sistem diziyosan diz bakalım.Gtx 1050 ti bile 5 bin lira olmuş . senin 7 bin tl ye hazır dizilmiş alacağın kasanın çokta iyi olacağını sanmıyorum
Dostum sana 2-3k'ya bırak diyen yok zaten. 7k'ya bırakma diyen var. Son cümleni benim attığım sisteme ithafen yazdıysan eğer, o sistem zaten 8k ve içinde seninki ile aynı GPU ya sahip full bir kasa. Senin mantığı ile düşündüğümüz zaman ekran kartı 7k, sistemin geri kalanı da 900TL oluyor. Senin kartın için 5k civarı uygun olacaktır. Karta kendi kafanıza göre fiyatlar koymayın lütfen, 2.el piyasası sizin gibi insanlar yüzünden mahvoldu. Sen gidip 7k'ya koyuyorsun, başka herifin teki senden görüp o da 7k'ya o koyuyor, Ahmet Mehmet görüyor "bunlar kaç ay kullanmış bizimki daha yepyeni" diyor onlar da 8k'ya koyuyor. Sonra piyasa niye mahvoldu diye geziyor millet.

@Gscofield Martta yazmışım bunu. Piyasa şimdi daha da düştü. 6000 TL ve aşağısına sıfır RTX 3060 bulunabiliyor. 2. elleri daha da düşecektir. 1660 Super 4K ya eder ya etmez şu an. İstediğin fiyata koyabilirsin ancak satamayacaksın. 7000 TL'ye RX 6700 XT var.

Dostum sana 2-3k'ya bırak diyen yok zaten. 7k'ya bırakma diyen var. Son cümleni benim attığım sisteme ithafen yazdıysan eğer, o sistem zaten 8k ve içinde seninki ile aynı GPU ya sahip full bir kasa. Senin mantığı ile düşündüğümüz zaman ekran kartı 7k, sistemin geri kalanı da 900TL oluyor. Senin kartın için 5k civarı uygun olacaktır. Karta kendi kafanıza göre fiyatlar koymayın lütfen, 2.el piyasası sizin gibi insanlar yüzünden mahvoldu. Sen gidip 7k'ya koyuyorsun, başka herifin teki senden görüp o da 7k'ya o koyuyor, Ahmet Mehmet görüyor "bunlar kaç ay kullanmış bizimki daha yepyeni" diyor onlar da 8k'ya koyuyor. Sonra piyasa niye mahvoldu diye geziyor millet.
İyi de ben kafama göre fiyat koymadım.Sahibinden ve letgo dan her yerden baktım.Adam aylar hatta 1-2 yıl aktif kullandığı kartı o fiyata koyuyor.Ben de mantıken '' bu kullanılmış ürün böyle pahalıysa , benim sıfır sayılan kart daha iyi eder diye düşündüm'' bende hiç açılmamış Ryzen 7 3700 x ve Gaming Plus Max hatrı sayılır parçalar var.Eğer ram ve diğer bileşenleri alabilirsem zaten parçaları satmayacağım ve kasa dizeceğim.Bu kasa en azından günümüz oyunları ile beraber gelecekteki 2-3 yıl içindeki oyunları bana 1080p de akıcı oynatsın yeter. ama bazı arkadaşlar karta geforce 210 muamelesi yapıyor.Rtx gibi olmasa da , yabana atılacak bi kart değil bence
@Gscofield Martta yazmışım bunu. Piyasa şimdi daha da düştü. 6000 TL ve aşağısına sıfır RTX 3060 bulunabiliyor. 2. elleri daha da düşecektir. 1660 Super 4K ya eder ya etmez şu an. İstediğin fiyata koyabilirsin ancak satamayacaksın. 7000 TL'ye RX 6700 XT var.
Piyasa da ki tüm sitelere baktım.6 bin TL ve aşağısına Rtx 3060 bulunmuyor.En ucuz sıfır rtx fiyatları 8 bin den kapıyı açıyor. 12 bin TL ye kadar gidiyor.Biraz üsturuplu sallayın lütfen , o fiyata ikinci el rtx bulmak bile çok zor

İyi de ben kafama göre fiyat koymadım.Sahibinden ve letgo dan her yerden baktım.Adam aylar hatta 1-2 yıl aktif kullandığı kartı o fiyata koyuyor.Ben de mantıken '' bu kullanılmış ürün böyle pahalıysa , benim sıfır sayılan kart daha iyi eder diye düşündüm'' bende hiç açılmamış Ryzen 7 3700 x ve Gaming Plus Max hatrı sayılır parçalar var.Eğer ram ve diğer bileşenleri alabilirsem zaten parçaları satmayacağım ve kasa dizeceğim.Bu kasa en azından günümüz oyunları ile beraber gelecekteki 2-3 yıl içindeki oyunları bana 1080p de akıcı oynatsın yeter. ama bazı arkadaşlar karta geforce 210 muamelesi yapıyor.Rtx gibi olmasa da , yabana atılacak bi kart değil bence
Kart güzel kart zaten ona laf eden yok, hele GT210 muamelesi yapanı dalga konusu ederler burda. Sadece 7k veya üzeri etmez demeye çalışıyoruz. Şuan piyasa çok karışık olduğu için farklı fiyatlar görüp aldanmanız normal. Bende de MSI RX5500XT 8GB MACH modeli var mesela. Sizinkinden çok daha güçsüz bir kart ama internette 0'ı 8k'dan aşağı yok. O yüzden fiyat belirlerken biraz daha dikkatli olmak lazım.
Piyasa da ki tüm sitelere baktım.6 bin TL ve aşağısına Rtx 3060 bulunmuyor.En ucuz sıfır rtx fiyatları 8 bin den kapıyı açıyor. 12 bin TL ye kadar gidiyor.Biraz üsturuplu sallayın lütfen , o fiyata ikinci el rtx bulmak bile çok zor
Femto hocam da örnekler paylaşmış, artık RTX2060'lar normal seviyelere inmeye başladı. Tolga hocam 3000 serisi için biraz abartı konusmus ama 2000 serisi için durumlar gerçekten böyle.

@Gscofield En basitinden Sahibinden'e baksaydın keşke. Amazon Japonya da var bakabileceğin.
İncehesap Gaming Geceleri'ne de göz atabilirsin. 8000'e RTX 3070 satılıyor. 3060'a 8000 TL para mı verilir?

@Gscofield Gaming X olunca bir şey değişmiyor ve her türlü 2. el oluyor ayrıca senin o dediğin "7000TL"ye tam kasa 1660 Super sistem alabiliyoruz.
Neon MS – MoleculePC iyi satışlar.
Her şeyim üzerine yemin edebilirim. Kartı aldığımdan beri kasa ya dahi takmadım. İşlemci ve anakart aldım. Kalan parçaları da alabilirsem kasa dizerim. Alamazsam da satarım. Nasılsa zamanında ucuza almıştım. Ama gidip de fırsatçılara 2-3 bin lira ya yedirmem bu kartı, sitede ki çoğu kişi abartıyor ama bu kart yeni nesil tüm oyunları gayet de akıcı oynatacak bir kart, en azından bana yeter.

Ürünün 2,5 yıl garantisi devam ediyor. Ayrıca TUF modelinden falan kötü diyorsun da, bu kartın en bitmiş hali bile, günümüzde ki tüm oyunları yüksek ayarda rahatça oynatır. Bu kart öyle küçümsenecek bir kart değil, tamam RTX kıyaslaması yapmıyorum fakat öyle 2-3 bin TL'ye satılacak hurda bir kartta değil. Bir de el değmemiş kart bu, git 7 bin lira ya nasıl sistem diziyorsan diz bakalım. GTX 1050 Ti bile 5 bin lira olmuş. Senin 7 bin TL'ye hazır dizilmiş alacağın kasanın çok da iyi olacağını sanmıyorum.

Türkiye gibi bir ülke de, ikinci el veya değil, fiyatı artan şeylerin, geri düşeceğine gerçekten inanıyor musun? Kardeşim bu ülke de fiyatı artan hiçbir şey düşmedi, düşmezde.

GTX 1050 Ti 5000TL ne? XD bayağı komikmiş dostum en pahalısı 3000'lerde o da Gigabyte'ın modeli.

@Gscofield Gaming X olunca bir şey değişmiyor ve her türlü 2. el oluyor ayrıca senin o dediğin "7000TL"ye tam kasa 1660 Super sistem alabiliyoruz.
Neon MS – MoleculePC iyi satışlar.

GTX 1050 Ti 5000TL ne? XD bayağı komikmiş dostum en pahalısı 3000'lerde o da Gigabyte'ın modeli.
Fiyatlar yeni düşmüş , daha 1 ay önce msi gtx 1050 ti 5 bin tl üzerindeydi. burda yalan konuşmuyoruz

Fiyatlar yeni düşmüş, daha 1 ay önce MSI GTX 1050 Ti 5 bin TL üzerindeydi. Burada yalan konuşmuyoruz.

GTX 1050 Ti geçen ay 5 bin değildi hocam biliyorum çünkü geçen ay takip ediyordum 1050 Ti'ı en fazla 3100'lere kadar çıktı geçen ay.
Fiyatlar yeni düşmüş, daha 1 ay önce MSI GTX 1050 Ti 5 bin TL üzerindeydi. Burada yalan konuşmuyoruz.

Gigabyte ve ASUS Cerberus modeli en kaliteli 1050 Ti modelleri ve fiyatları hiç de geçen ay 5binlere çıkmadı yalan bilgi vermeyin.
Biz mayıs'tan bahsetmiyoruz o zamanlar zaten kimse almazdı bu kartı o fiyata Haziran'da bir değişim olmamış gibi bir şey nerede 5 bin geçen ay.

1627283362283.png

Geri
Yukarı