2. el GTX 1660S + sıfır R5 5600X vs 2. el RX6600 + sıfır R5 5500

furkan254f

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bu ikisinden birini seçmeyi düşünüyorum. Genel olarak Rise Online, LoL, Valorant ve Knight Online oynayacağım. Konu hakkında bilgisi olmayan rica ediyorum yapmasın.

Merhaba, bu ikisinden birini seçmeyi düşünüyorum. Genel olarak Rise Online, LoL, Valorant ve Knight Online oynayacağım. Konu hakkında bilgisi olmayan rica ediyorum yapmasın.

RX6600 almanız daha iyi.

R5 5500 işlemcisi Valorant'ta RX 6600'ün performansını bir nebze kısıtlar ancak bu RX 6600'ün genel oyun deneyimi anlamında GTX 1660S'den bariz daha performanslı olduğunu gerçeğini değiştirmez. Bu şartlarda ikinci sistem daha makul.
Ancak şu anlık tek amaç dediğiniz oyunlar ise R5 5600X ile ikinci elden RX 470-570 gibi bir ekran kartı alınabilir ve rahat rahat yeter, ilerleyen dönemde RTX 4070 gibi güçlü bir karta geçmek istediğinizde o zaman 5600X daha performanslı olacaktır fakat bunda da 5600X yerine daha ucuz olan Ryzen 5 5600 daha mantıklı bir fiyat performans işlemcisi.

R5 5500 işlemcisi Valorant'ta RX 6600'ün performansını bir nebze kısıtlar ancak bu RX 6600'ün genel oyun deneyimi anlamında GTX 1660S'den bariz daha performanslı olduğunu gerçeğini değiştirmez.

1660S RX 6600'e denk bile değil.

Genel olarak R5 5500+RX 6600 daha iyi bir tercih ama sizin oynadığınız oyunlar ekran kartından çok işlemciye ihtiyaç duyan oyunlar o yüzden R5 5600X+1660S en ideal tercih olur. Ben olsaydım yine de R5 5500+RX 6600 alırdım en azından iki parça da "daha yeni" olmuş olurdu.

1660S RX 6600'e denk bile değil.

Evet hocam ama birinde işlemci güçlü ekran kartı zayıf, diğerinde ekran kartı güçlü işlemci zayıf. Bu oyunlarda hangisi benim için daha iyi olur sizce? Bu arada iki oyun aynı anda oynamak istersem hangisi daha iyi olur sizce? Yani örnek veriyorum LoL oynarken arkadan Knight Online açık olacak veya Rise Online oynarken arkadan Knight Online'ya da Valorant açıkken arkada Knight Online gibi. @Mortis06 hocam sizin de görüşünüzü almak isterim.

Evet hocam ama birinde işlemci güçlü ekran kartı zayıf, diğerinde ekran kartı güçlü işlemci zayıf. Bu oyunlarda hangisi benim için daha iyi olur sizce? Bu arada iki oyun aynı anda oynamak istersem hangisi daha iyi olur sizce? Yani örnek veriyorum LoL oynarken arkadan Knight Online açık olacak veya Rise Online oynarken arkadan Knight Online'ya da Valorant açıkken arkada Knight Online gibi. @Mortis06 hocam sizin de görüşünüzü almak isterim.

Knight Online çok ağır bir oyun değil zaten şimdi şöyle bakarsak R5 5600X ile R5 5500 arasındaki fark RX6600 ile GTX 1660S arasındaki fark kadar çok değil yani RX 6600'lü sistemi almak daha mantıklı ileride çok eksik hissederseniz R5 5600'e geçebilirsiniz 5600X ile 5600 arasındaki performans farkı fiyat farkına değmicektir.
Bu videoya bakarsanız anlarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 6600 ve R5 5500 kullanıyorum, iyi bir ikili. Performansı da bu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Knight Online çok ağır bir oyun değil zaten şimdi şöyle bakarsak R5 5600X ile R5 5500 arasındaki fark RX6600 ile GTX 1660S arasındaki fark kadar çok değil yani RX 6600'lü sistemi almak daha mantıklı ileride çok eksik hissederseniz R5 5600'e geçebilirsiniz 5600X ile 5600 arasındaki performans farkı fiyat farkına değmicektir.
Bu videoya bakarsanız anlarsınız.

Hocam Ryzen 5 5600X ile 5600 arasında çok fazla fark var mı? % olarak bakarsak kaç fark olur mesela. Valorant LoL Rise Online gibi oyunlarda kaç FPS fark ettirir?

Geri
Yukarı