2. el iPhone almak

MstfKR

Hectopat
Merhaba herkese. Ben yakın bir zamanda telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Aklım çok karışık. Aklımda (şu an A70 kullanıyorum) başa bir Samsung modelini almak vardı biraz araştırma yaptım ve iPhone XR XS ve 11 modellerine baltım açıkçası kafama yattı da ama hangisini almam gerek bilemiyorum. Tabii ki 11 diğerlerinden iyidir ama 2. el temiz bir iPhone 11´in ederi nedir? XR mı yoksa XS mi almalıyım bunların temizi kaç eder en fazla? (Adana´da yaşıyorum) yardımcı olursanız çok sevinirim.

XS daha iyi XR'ye göre. Hem ekranı daha kaliteli, hem batarya performansı daha iyi, hem de geniş açılı kamerası var, hem de ana kamera olarak da daha iyi.

11 ile XS'yi kıyaslarsak da cevabım 11 olur. XS'nin tek avantajı OLED ve FHD+ ekrana sahip olması. 11 ise IPS LCD ve HD+.

11'in ortalama 2. eldeki değeri TR cihazı ise 10.5-11K, YD cihazı ise 9-9.5K.
XS'nin ortalama 2. eldeki değeri TR cihazı ise 7-7.5K, YD cihazı ise 6K.
XS Max'in ortalama 2. eldeki değeri TR cihazı ise 8-8.5K, YD cihazı ise 7K.

XS daha iyi XR'ye göre. Hem ekranı daha kaliteli, hem batarya performansı daha iyi, hem de geniş açılı kamerası var, hem de ana kamera olarak da daha iyi.

11 ile XS'yi kıyaslarsak da cevabım 11 olur. XS'nin tek avantajı OLED ve FHD+ ekrana sahip olması. 11 ise IPS LCD ve HD+.

11'in ortalama 2. eldeki değeri TR cihazı ise 10.5-11k, yd cihazı ise 9-9.5k.
XS'nin ortalama 2. eldeki değeri TR cihazı ise 7-7.5k, yd cihazı ise 6k.
XS Max'in ortalama 2. eldeki değeri TR cihazı ise 8-8.5k, yd cihazı ise 7k.

Anladım çok teşekkürler.

Gün içerisinde en çok kullandığımız ve bağımlısı olduğumuz cihazı 2.el olarak almak hiç mantıklı değil. Bütçeniz yetmiyorsa Android tarafına yönelmeni tavsiye ederim. Yada biriktirip sıfır bir İphone alabilirsin.

Gün içerisinde en çok kullandığımız ve bağımlısı olduğumuz cihazı 2.el olarak almak hiç mantıklı değil.
Mantıksız olmaması için bir sebep yok. Kaldı ki asıl mantıksız olan şey ikinci el iPhone XS/11 alabileceğin paraya sıfır A53 alman. A53 dediğin telefon kim ki XS ve 11 ile yarışacak? 5000 liralık telefondaki SoC'u kullanmış bir cihaz kim ki 10.000 TL olacak?

Mantıksız olmaması için bir sebep yok. Kaldı ki asıl mantıksız olan şey ikinci el iPhone XS/11 alabileceğin paraya sıfır A53 alman. A53 dediğin telefon kim ki XS ve 11 ile yarışacak? 5000 liralık telefondaki SoC'u kullanmış bir cihaz kim ki 10.000 TL olacak?
Ben kendi fikrimi belirttim dostum. Bana göre mantıksız bir durum, sebebini de açıkladım. Fiyatlardan bağımsız olarak yazdım. Ben alacak olsam ne pahasına olursa olsun bir şekilde sıfır telefona yönelirdim.

Geri
Yukarı