2. el yurt dışı iPhone almak

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
2. el olarak yurt dışı iPhone almayı düşünüyorum şu an elimdeki telefonun pili öldü 27 saattir şarjda ve sarjı 65 oldu ama kullandım şarjda kısık parlaklık ile iPhone 8 ve 8 Plus'un güncel desteği bu sene gidiyor 8 8 Plus düşünmüyorum. Hiç iPhone X'de kronik sorunlu sanırım en kötü iPhone 11 düşünüyorum şimdi 2.el yurt dışı iPhone 11 alsam ne olacak? Yurt dışı cihaz kayıt olayını detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz ya da 0 yurt dışı iPhone 11 alırsam nereden alabilirim? Alırsam şimdi 4 hat açılıyor her sene başı o sene başı açıldığında kayıt edebiliyor muyuz? Ya da eSIM'le kayıt süresi dolduğunda kullanabiliyoruz mu veya kayıt ederken yurt dışına çıkmak zorunlu mu ya da pasaport falan gerekli mi? Hiçbir fikrim yok. Bilen varsa anlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el olarak yurt dışı iPhone almayı düşünüyorum şu an elimdeki telefonun pili öldü 27 saattir şarjda ve sarjı 65 oldu ama kullandım şarjda kısık parlaklık ile iPhone 8 ve 8 Plus'un güncel desteği bu sene gidiyor 8 8 Plus düşünmüyorum. Hiç iPhone X'de kronik sorunlu sanırım en kötü iPhone 11 düşünüyorum şimdi 2.el yurt dışı iPhone 11 alsam ne olacak? Yurt dışı cihaz kayıt olayını detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz ya da 0 yurt dışı iPhone 11 alırsam nereden alabilirim? Alırsam şimdi 4 hat açılıyor her sene başı o sene başı açıldığında kayıt edebiliyor muyuz? Ya da esım'le kayıt süresi dolduğunda kullanabiliyoruz mu veya kayıt ederken yurt dışına çıkmak zorunlu mu ya da pasaport falan gerekli mi? Hiçbir fikrim yok. Bilen varsa anlatabilir mi?

Hocam öncelikle bulabilirseniz. Sıfır bulmanızı öneririm. Cihazı aldığınız 4 ay normal 4 aqy eSIM şeklinde 8 ay kullanabiliyorsunuz. Kayıt için 6K para vereceksiniz. Gürcistan'a veya kıbrısa giderek sınırdan gir çık yaparak bile e-Devlet'ten kaydınızı halledebiliyorsunuz.

Bu konuda detaylı videolar ve konular zaten mevcut öncelikle internette bir arayın, fiyatı TR de 30k ve üstü olmayan bir cihazı yurt dışından almak mantıksız. Yurt dışına git gel+ harç öde falan 7-8k sadece işletmek için ödüyorsun artık.

2. el olarak yurt dışı iPhone almayı düşünüyorum şu an elimdeki telefonun pili öldü 27 saattir şarjda ve sarjı 65 oldu ama kullandım şarjda kısık parlaklık ile iPhone 8 ve 8 Plus'un güncel desteği bu sene gidiyor 8 8 Plus düşünmüyorum. Hiç iPhone X'de kronik sorunlu sanırım en kötü iPhone 11 düşünüyorum şimdi 2.el yurt dışı iPhone 11 alsam ne olacak? Yurt dışı cihaz kayıt olayını detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz ya da 0 yurt dışı iPhone 11 alırsam nereden alabilirim? Alırsam şimdi 4 hat açılıyor her sene başı o sene başı açıldığında kayıt edebiliyor muyuz? Ya da eSIM'le kayıt süresi dolduğunda kullanabiliyoruz mu veya kayıt ederken yurt dışına çıkmak zorunlu mu ya da pasaport falan gerekli mi? Hiçbir fikrim yok. Bilen varsa anlatabilir mi?
Bir hat için 4 ay kullanım süresi mevcut. Çift hatlı bir cihazda 4+4 şekilde oluyor. +eSİM mevcut.
Pasaport kaydı için 2-4 ay öncesine kadar yurtdışına çıkman gerek. Pasaport kayıt ücreti 6090₺. Pasaportuna kaydettirirsen senin üzerine olan hatlar harici herhangi bir hatla 3 sene boyunca kullanılmayacak. Eğer tam bilgi istersen " 120 " BTK ile iletişime geçebilirsin.
Yani yurtdışı ikinci el bir cihaz almak yerine yurtiçi ikinci el cihaz almak daha mantıklı.

Cihazı alırken bakmanız gereken zaten basit dokunmatik kamera, true tone ön kamera Face ID batarya veya farklı aksamları değişmiş mi onları kontrol etmeniz yeterli. Tavsiyem biraz daha para biriktirip yurt dışı da olsa 13 almanız en azından yaptığınız masrafa biraz olsun değecek.

Hocam öncelikle bulabilirseniz. Sıfır bulmanızı öneririm. Cihazı aldığınız 4 ay normal 4 aqy esım şeklinde 8 ay kullanabiliyorsunuz. Kayıt için 6K para vereceksiniz. Gürcistan'a veya kıbrısa giderek sınırdan gir çık yaparak bile e-Devlet'ten kaydınızı halledebiliyorsunuz.

Bu arada pasaporta gerek yok. Dediğim ülkelere giderek işini kimlikle halledersin.

Cihazı alırken bakmanız gereken zaten basit dokunmatik kamera, true tone ön kamera Face ID batarya veya farklı aksamları değişmiş mi onları kontrol etmeniz yeterli. Tavsiyem biraz daha para biriktirip yurt dışı da olsa 13 almanız en azından yaptığınız masrafa biraz olsun değecek.

Bu arada pasaporta gerek yok. Dediğim ülkelere giderek işini kimlikle halledersin.

17.000 TL'ye iPhone 14 yd sıfır cihazlar mevcut. Böyle bir şey alıp kaydettirmek hem daha hesaplı ve sizin içinde uzun ömürlü olacaktır.

Hocam öncelikle bulabilirseniz. Sıfır bulmanızı öneririm. Cihazı aldığınız 4 ay normal 4 aqy esım şeklinde 8 ay kullanabiliyorsunuz. Kayıt için 6K para vereceksiniz. Gürcistan'a veya kıbrısa giderek sınırdan gir çık yaparak bile e-Devlet'ten kaydınızı halledebiliyorsunuz.

Kayıt ettirmek için yunanistana falan gitmek zorunlumu pasaport falan çıkartmak gerekiyor mu illa yuet dışına çıkmamız lazım yani kayıt etmek için.

Şey bir de şimdi yurt dışı iPhone 14 1069 euro.
1069 euro 20k gidiş geliş vize pasaport IMEI ksyıt ücretiyle birlikte 30k ediyor TR iPhone 14'te 33K kar yok neredeyse TR almak daha mantıklı sanki.

Son düzenleme:
Kayıt ettirmek için yunanistana falan gitmek zorunlumu pasaport falan çıkartmak gerekiyor mu illa yuet dışına çıkmamız lazım yani kayıt etmek için.

Şey bir de şimdi yurt dışı iPhone 14 1069 euro.
1069 euro 20k gidiş geliş vize pasaport IMEI ksyıt ücretiyle birlikte 30k ediyor TR iPhone 14'te 33K kar yok neredeyse TR almak daha mantıklı sanki.

Hocam yazdıklarıma bakmadınız sanırım. Pasaporta gerek yok. Öyle yunanistana falanda gitmenize gerek yok. Kıbrıs veya Gürcistan'a giderek pasaportsuz şekilde kimliğinizle işinizi halledebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı