Çözüldü 2.el kart alırken hangi testler yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Selam, kısa bir süre önce kardeşimin sistemini 2000 TL'ye satışa sundum ve fiyat son dedim. Yaklaşık 2 hafta sonra birisi RTX 2060 teklif etti. Kart ile ilgili verdiği bilgiler şu şekilde. ASUS Dual serisi, daha 1 hafta önce alındı, faturası var. Kendisiyle mesajlaşıyoruz. Neler sormalıyım sizce? Karta test ederken uygulamam gereken testleri yazar mısınız? Ben sürücülerini falan halledip DxDiag, CPU-Z gibi programlardan bakmak ve MSI Afterburner ile oyunlarda 15-20 dakika sistemi zorlamayı düşünüyorum. Kartın VRAM, fanlarının falan düzgün olduğundan nasıl emin olurum? Kısaca RTX 2060 hakkında bilgili hocalarım yardımcı olabilirler mi?

Çözüm
Furmark testi yapabilirsin, oyunda kart tam zorlanmıyor. Voltajına dikkat et ama 1 haftada karta ne yapabilir. 1 hafta mining yapsa bile alınır yani, ekran kartı biraz fazla ısınıyor modelinden dolayı sıcaklığı yüksek çıkabilir. Furmark testi yap görüntü vs. gidiyor mu diye bak 10-15dk test et, voltajına, ekran kartı kullanımı aniden düşüyor mu diye vs. GPU-Z > Sensor kısmından bak.
Dolandırılma dikkat et, 2000TL'ye 2060 bulman imkansız gibi bu piyasada ve 1 haftalık. Model olarak kötü bir kart ama 2060 sonuçta.
Furmark testi yapabilirsin, oyunda kart tam zorlanmıyor. Voltajına dikkat et ama 1 haftada karta ne yapabilir. 1 hafta mining yapsa bile alınır yani, ekran kartı biraz fazla ısınıyor modelinden dolayı sıcaklığı yüksek çıkabilir. Furmark testi yap görüntü vs. gidiyor mu diye bak 10-15dk test et, voltajına, ekran kartı kullanımı aniden düşüyor mu diye vs. GPU-Z > Sensor kısmından bak.
Dolandırılma dikkat et, 2000TL'ye 2060 bulman imkansız gibi bu piyasada ve 1 haftalık. Model olarak kötü bir kart ama 2060 sonuçta.

Çözüm
Konu için kendinizi yormayın. Arkadaş ile mesajlaşırken birden bunun üstüne GTX 1650 Super almamı istedi. Fena bir teklif değil gibi ama uğraşamam vallahi. RX 590'ım yeterli bana. Konuya zahmet edip yazan arkadaşa çok teşekkür ederim. Hevesim kursağımda kaldı 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı