2.el laptop önerisi

HQR

Hectopat
Daha fazla  
6500-7500 arası 2.el oyun için laptop düşünüyorum (sadece laptop önerisi istiyorum).GeT veya Param Güvende'yle de olabilir. En yeni oyunlardan ziyade GTA 5 gibi oyunlarda üzmeyecek bir laptop önerir misiniz?

Bir de sorum olacak. Bir önceki laptopum, onboard ekran kartı çip arızasından dolayı bozuldu ve tamir için laptopum yarı fiyatı kadar bir ücret istediler. 2 el laptop alırsam ekran kartının veya herhangi başka bir parçanın kısa bir süre sonra bozulmayacağının garantisi yok. Beni ne kadar götüreceğini, test v.b. yaparak anlamanın bir yolu var mı? Aldıktan 3 gün sonra patlamasından korkuyorum. Bir öneriniz var mı bu sorum hakkında.

Bulduğum laptop
(Fiyatına göre alınır mı?)

Birçok laptop sahibi oldum, 2. elde her şey olabilir garantisi yok. Ancak temiz bulursan ömürlük olur.

Dell iyidir ancak şuan piyasayı bilmiyorum 1050 için çok bence. 1060 yada 980 bulursan daha iyi olur.

Özellikle 980 üst seri olduğu için kaliteli üst segment laptoplarda bulunur. Temiz GTX 980 laptop bakabilirsin 1050 den 2 kat daha güçlü diye hatırlıyorum.

Birçok laptop sahibi oldum, 2. elde her şey olabilir garantisi yok. Ancak temiz bulursan ömürlük olur.

Dell iyidir ancak şu an piyasayı bilmiyorum 1050 için çok bence. 1060 ya da 980 bulursan daha iyi olur.

Özellikle 980 üst seri olduğu için kaliteli üst segment laptoplarda bulunur. Temiz GTX 980 laptop bakabilirsin 1050'den 2 kat daha güçlü diye hatırlıyorum.

Bu fiyatlarda bulduğum en iyisi bu. Diğerleri Monster-Lenovo gibi markaların GTX 960M'li laptopları. GTX 1050, 960M'den iyi diye biliyorum doğru mudur?

Bu fiyatlarda bulduğum en iyisi bu. Diğerleri Monster-Lenovo gibi markaların GTX 960M'li laptopları. GTX 1050, 960M'den iyi diye biliyorum doğru mudur?
Aynen 1050 daha iyi.

Hocam maalesef bütçemi aşıyor. Laptopu alırken kalan ömrünü nasıl anlayabilirim? Bu konuda yardımcı olabilir misin?
Kalan ömrü derken, tam anlamadım.

Aynen 1050 daha iyi.

Kalan ömrü derken, tam anlamadım.

Bir önceki laptopumu 3 yıldır kullanıyordum ve sonunda ekran kartı arızasıyla ömrünü tamamladı. Yani alacağım laptopunda benimki gibi 3.senesini doldurmak üzere olup olmadığını ve arıza vermek üzere olup olmadığını nasıl anlayabilirim demek istedim.

Bir önceki laptopumu 3 yıldır kullanıyordum ve sonunda ekran kartı arızasıyla ömrünü tamamladı. Yani alacağım laptopunda benimki gibi 3.senesini doldurmak üzere olup olmadığını ve arıza vermek üzere olup olmadığını nasıl anlayabilirim demek istedim.
Valla anlayamazsın.

Ancak hala ara sıra kullandığım IBM 380xd var 97 model laptop, bu ömür mevzusu biraz da nasıl kullandığınıza ve şansınıza bağlı.

Ekran kartı neden yandı mesela, nedenini bilirseniz önlem alırsınız aynı durumu bidaha yaşamazsınız.

Size küçük bir tüyo olarak, laptopu almadan önce vidyolarına bakın özellikle teardown vidyosu çok faydalı.
Rami, hdd, fanları nerde anakartın arkasında mı kalıyor gibisinden.
Yoksa bakım yaparken güzel sözcükler söylersiniz.

Geri
Yukarı