2.el laptop satarken nelere dikkat etmeliyim?

• Konuyu başlatan Cyra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
Bütçe
9000
Alıcının başta detaylı bir şekilde incelemesine izin verirseniz daha iyi olur. Çoğu ayaküstü bakıyor sonra bir yerini beğenmeyince geri al bunu diyor. Kabul etmeyince kavga çıkarıyor.
Bir de bazı alıcılar telefonda seninle fiyat konusunda anlaşıyor tamam alıcam diyor. Almaya gelince de yok bunun burası çizilmiş, burası yamuk diyerek bahane buluyor sonra bana 300-500 lira daha indirim yapman lazım deyip işi ucuza kapatmaya çalışıyor. Senin sağlam cihazını adam sana bozuk olduğuna inandırıyor. Buna çok dikkat edin.

Bir de bazı alıcılar telefonda seninle fiyat konusunda anlaşıyor tamam alıcam diyor. Almaya gelince de yok bunun burası çizilmiş, burası yamuk diyerek bahane buluyor sonra bana 300-500 lira daha indirim yapman lazım deyip işi ucuza kapatmaya çalışıyor. Senin sağlam cihazını adam sana bozuk olduğuna inandırıyor. Buna çok dikkat edin.

Evet buna çok dikkat edin. Aman bunun şurası şöyle burası böyle vs. inanmayın. Benim satacağım ve anlaştığımız fiyat budur, düşürmem diyin istemezse almasın.

Dün bir haber görmüştüm şimdi bulamadım. Adam laptopu satarken dolandırıcı sahte dekont gönderiyor haliyle satıcı zarar ediyor. Para hesabınıza veya avucunuza gelmeden teslim etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı