Laptop satarken nelere dikkat edilmeli?

Egehan34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kullandığım laptopumu satacağım. Alıcıyla buluşunca nelere dikkat etmeliyim? Dolandırılma falan ihtimali nedir?

Arkadaşlar kullandığım laptopumu satacağım. Alıcıyla buluşunca nelere dikkat etmeliyim? Dolandırılma falan ihtimali nedir?
Paranoid duruma geldiysen alıcının profilini araştır, buluşmaya bir arkadaşınla git ve mümkünse buluşma yerini tanıdık insanların olduğu bir cadde/sokak seç. Gelmediysen düşünme bile, kimsenin laptop çalacak hali yok ya.

Kanka paranı attığında ki nakit kesinlikle almayın belli mi olur parayı verir ayrılırsınız arkadaşları üstünüze çöker. İbana attırın IBAN'da yok derse kartsız işlemle ya da yatırıp atmasını söyleyin. Bir de sattıktan sonra iade vs konusuna girmeyin zaten sorunlu olmadığını bilerek satıyorsunuzdur diyr düşünüyorum. Aldıktan sonra sorunlar satıcı üzerindedir.

Kanka paranı attığında ki nakit kesinlikle almayın belli mi olur parayı verir ayrılırsınız arkadaşları üstünüze çöker. İbana attırın IBAN'da yok derse kartsız işlemle ya da yatırıp atmasını söyleyin. Bir de sattıktan sonra iade vs konusuna girmeyin zaten sorunlu olmadığını bilerek satıyorsunuzdur diyr düşünüyorum. Aldıktan sonra sorunlar satıcı üzerindedir.

Nasıl yani hocam, bakıp inceleyip aldıktan sonra sorun benim üzerimde mi yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yani hocam, bakıp inceleyip aldıktan sonra sorun benim üzerimde mi yani?

Hayır hocam siz PC'nin sorunsuz olduğunu bilerek satarsınız zaten adam sizi 2 hafta sonra arayıp şurası arızalı derse üstünüze alınmayın.

Yani bence önce nasıl satacağınızı düşünün. Ben de satayım dedim, kaç ay geçti satamadım. Laptop piyasası çok durgun dikkat etmen gereken kargo falan işlerine girme, yüz yüze buluş ver. Nakitte alsan para sahte değilse çok ütopik bir şey yaşamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı