2. el MacBook Air 2018 vs Monster Huma

Kaan25

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
Turizm.
Arkadaşlar merhaba;

1 hafta önce Hepsiburada sitesinden Lenovo Ideapad 3 Intel Core i3 1115G4 8 GB 256 GB SSD FreeDOS 15.6" FHD 82H802F4Tx model laptop aldım. Cihaz tam şarjdan sonra pili yaklaşık 2.5-3 saatte bitti. Yeni model cihazlarının çoğunun kullanım süresi bu kadarmış sanırım. Cihazı bu sebepten dolayı iade ettim. Kullanım amacım ofis ve internet uygulamaları. Öyle ağır programlar ve oyun oynayamayacağım. Bütçem 10-13 bin arası. Benim için en önemli konu bilgisayarın şarjının uzun süre gitmesi. Sürekli şarja takacaksam eğer masaüstü bilgisayardan bir farklı kalmıyor. Tam şarjdan sonra en az 6-8 saat arası kullanım süresi olmasını istiyorum. Sahibinden sitesinden 2018 MacBook Air buldum temiz görünüyor pil devir sayısı 21. Eğer anlaşırsak satın alacağım. Sizlere sormak istediğim alacağım MacBook Air isteklerimi karşılar mı? Özellikle şarjdan sonra kullanım süresinde. Bu fiyatlara Monster Huma bilgisayar satılıyor sıfır olarak. Sizce hangi cihazı almak daha mantıklı olacaktır?

Desteklerinizi bekliyorum üstadlar.
Saygılarımla.

Huma alınabilir ama her donanımı değil. Mac pil performansında rakipsiz. M1 Air var elimde hocam, ben işim gereği laptopu fabrika içinde çokça dolaştıran biriyim bu sebepten şarj ömrü çok önemli, yarı yolda bırakmadı hiç.

Pil konusunda Windows cihazlar Apple'a oranla çok geri maalesef. Amacınız ve beklentiniz pilse MacBook alın, hatta bütçe arttırma ihtimaliniz varsa M1 alabilirsiniz.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Alacağım cihazın özellikleri bu şekilde:
MacBook Air 2018 A1932.
i5 işlemci.
128 GB RAM.
8 GB RAM.
13'3 inç retina ekran 2560X1600.
Pil devir sayısı 21. bu rakamı manuel olarak kimsenin düzeltme şansı yoktur değil mi? Yani ilk kez MacBook kullanacağım. O bakımdan soruyorum.
Ayrıca ilerleyen zamanlarda bilgisayara SSD güncellemesi yapmak istesem M.2 SSD mi takmam gerekiyor? SATA SSD takılmaz mı?

Hocam ilgi alakandan ötürü çok teşekkür ederim. Söylediğiniz ekran görüntüsünü isteyeceğim. İlerleyen zamanlarda bilgisayara SSD takmak istersem eğer M.2 mi takmam gerekiyor yoksa SATA SSD takılabilir mi? Son olarak cihazın RAM kapasitesini 16 yapmak istersem MacBook Air uyumlu 8 GB RAM bulup takabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla A1932 modellerde SSD anakarta gömülü olarak geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Alacağım cihazın özellikleri bu şekilde:
MacBook Air 2018 A1932.
i5 işlemci.
128 GB RAM.
8 GB RAM.
13'3 inç retina ekran 2560X1600.
Pil devir sayısı 21. bu rakamı manuel olarak kimsenin düzeltme şansı yoktur değil mi? Yani ilk kez MacBook kullanacağım. O bakımdan soruyorum.
Ayrıca ilerleyen zamanlarda bilgisayara SSD güncellemesi yapmak istesem M.2 SSD mi takmam gerekiyor? SATA SSD takılmaz mı?

Macbook Air'lerde RAM gömülü maalesef. 2017 ve alt modellerde SSD yükseltmesi yapılabiliyor. M.2 SSD diski çevirici ile MacBooklarda kullanabilmek mümkün. Ancak bazı ince ayarlar yapmak gerekiyor. Çünkü başka disk kullanıldığında batarya dayanma ömrü düşüş gösteriyor.

Geri
Yukarı