2. el MacBook alınır mı?

Wetttt

Kilopat
Oyun oynamayacağım gündelik kullanım ve bilgisayar mühendisliği okuyacağım bunlar için bir MacBook bakıyorum ama malum sıfır fiyatları çok pahalı sizce 2. el almakta bir sorun olur mu? 25.000-30.000 bandında önerdiğiniz bir model var mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Oyun yoksa, garanti edebilirim ki piyasadaki en fiyat performans ürün macbook. Ekran kalitesi, işlemci gücü, batarya performansı, hoparlörü vs muadillerini tokat manyağı yapıyor. Kullandım, tavsiye ederim.

Bilgisayar mühendisliği okuyacaksan temiz kullanılmış M1 Pro bulabilirsin diye düşünüyorum. Biraz kovalamak gerekebilir, arada uyguna düşüyor sarı siteye.

Biraz baktımda çoğunlukla 8 / 256 GB şeklinde var hocam bu devirde 8 GB RAM'inde 256 GB depolmananında yeteceğini çok zannetmiyorum ama sonucta oyun oynamayacağım 8 GB RAM gene de yeterli olur mu dersiniz?

Biraz baktımda çoğunlukla 8 / 256 GB şeklinde var hocam bu devirde 8 GB RAM'inde 256 GB depolmananında yeteceğini çok zannetmiyorum ama sonucta oyun oynamayacağım 8 GB RAM gene de yeterli olur mu dersiniz?
Olur, hafıza yetersiz ama 1 TB SSD 2k civarına alınıp çözülebilir. Tabii ki portatifliğini düşürüyor ama diğer yönleri düşünülünce yine avantajlı

16 GB'a çıkabiliyorsan bilgisayar müh için çık. Depolamayı harici olarak halledersin oyun oynamayacağın için.

Olur, hafıza yetersiz ama 1 TB SSD 2K civarına alınıp çözülebilir. Tabii ki portatifliğini düşürüyor ama diğer yönleri düşünülünce yine avantajlı.

16RAM 8'e göre almaya değer fark yaratır mı hocam peki aralarında iyi bir fiyat farkı oldugu için soruyorum.

Tabii ki yaratır, macbooklar ram i çok işlevsel kullanıldığı için pratikte de (kullanılan programa göre) iki kat performans alabilirsiniz. Mümkünse 16 gb tercih edin. Yoksa 8 GB da yeter. Ben m1 8 gb kullandım, yazılım ve photoshop için bir kez bile kasmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı