2. el MacBook Pro M1 Touchbar alınır mı?

Mustafa Kamdi

Decapat
Daha fazla  
İş kullanımı için MacBook Pro M1 touchbar özellikli bir model almak istiyorum. 2. el bir MacBook almak ne kadar risklidir? Parasıyla 0 almak beni ileride yaşayacağım sorunlardan kurtarır mı? 30.000 TL üzerinde fiyatlar ile satılıyor. 2. el piyasada 20.000 TL bulabiliyorum. Bu fiyatlara ya kullandıkları için ya da yurd dışından geldiği için satıyorlardır diye düşünüyorum. Fikriniz nedir?

Mühendislik alanında işlem yapmak içinde ileride kullanılabilir. M1 çiplerin gücünün yeteceğini düşünüyorum.
Halihazırda evde RTX 2060, 16 GB DDR4 3000MHz, 4.8GHz i7 7700 işlemcili Z170 anakartlı güzel ama eski bir PC kullanıyorum. Taşınabilir güçlü ve akıcı bir PC olarak MacBook serisini çok övdüklerini gördüm. Gerek SSD kısarak kesinlikle 16 GB bir model alacağım. Touchbar istiyorum çünkü çok havalı.

Evet touchbar cidden havalı. :D
Bence şarj döngüsüne bakıp mümkünse elden alacaksanız belirli kontrolleri yapın, yeterlidir.

MacBook’lar genellikle macOS’e alışmak için alınıyor ve alışılamadığı için satılıyor. Pro’larda gördüğüm kadarıyla ARM ile uyumlu çalışmayan programlar oluyor ve Rosetta 2’den de verim alamıyorlar. E tabi bir de çoğu uygulamaya para verme zorunluluğu var.

Evet touchbar cidden havalı. :D
Bence şarj döngüsüne bakıp mümkünse elden alacaksanız belirli kontrolleri yapın, yeterlidir.

MacBook’lar genellikle macOS’e alışmak için alınıyor ve alışılamadığı için satılıyor. Pro’larda gördüğüm kadarıyla ARM ile uyumlu çalışmayan programlar oluyor ve Rosetta 2’den de verim alamıyorlar. E tabi bir de çoğu uygulamaya para verme zorunluluğu var.
Sanırım para konusu açtığım sürece bu cihaz harika olucak.

Yeni konular

Geri
Yukarı