2. el monitörde ölü piksel sıkıntı yapar mı?

Bütçe
1500

TorkluGorilla

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600 asus rog strix rx570 gskıll ripjaws v 16 gb 3200mhz asus prime a320m-r
Meslek
Öğrenci
Monitör
Samsung sf354
2. el Samsung marka SF354 model monitör buldum 1500 liraya anlaşmak üzereyken 2 tane ölü piksel olduğunu ogrendim. 3 yıllık bir monitörde sıkıntı yapar mı ileride artar mı alınır mı?
(Adamın demesine göre oyunlarda falan belli olmuyormus)

2. el Samsung marka SF354 model monitör buldum 1500 liraya anlaşmak üzereyken 2 tane ölü piksel olduğunu ogrendim. 3 yıllık bir monitörde sıkıntı yapar mı ileride artar mı alınır mı?
(Adamın demesine göre oyunlarda falan belli olmuyormus)

2 tane piksel sıkıntı çıkarmaz piksel dediğin çok küçük bir şey ama internette ölü piksel testleri ile nerede olduklarına bakarsan güzel olur

Eger sıkıntı cikarmazsa okey bir de yarın gittiğimde hangi testleri yapayim.

Monitörü satın aldım eve geldim PC yok (sattım) diye test edemedim almaya gittiğimde test ettim ama ekran kirliydi belli olmuyordu. Şimdi bir PC buldum test ettim FreeSync açınca (fabrikasyon) 72Hz oluyormuş (bilmiyordum) ama 72Hz'e alınca görüntü titriyor ve bazen tamamen gidiyor. Ayrıca ekranı temizleyip tekrar ölü pikseller bakınca 6 tane falan olduğunu öğrendim. Yarın iade edeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı